Семінар - творча лабораторія „Пошук та запровадження нових форм роботи по популяризації краєзнавства у бібліотеці”.

Бібліотечне краєзнавство – одна з унікальних сфер діяльності, яка відрізняє районні та сільські публічні бібліотеки від інших, надає їм місцевого колориту, регіональної специфіки. Краєзнавча діяльність передбачає виявлення, збирання, зберігання і організацію загальнодоступного користування інформацією про край, зафіксованою у документах. Базою для краєзнавчої діяльності бібліотек є краєзнавчі фонди.

Центральна районна бібліотека є центром краєзнавчої роботи в Хорольському районі. Вона виконує всі функції, закріплені в „Положенні про краєзнавчу роботу бібліотек системи Міністерства культури і мистецтв України”, затвердженому наказом Міністерства культури і мистецтв України від 11 червня 1996 року за №314. А саме: координує і методично забезпечує краєзнавчу діяльність бібліотек району в даному напряму.

На базі Хорольської центральної районної бібліотеки 17 липня 2015року в читальному залі відбувся районний семінар-творча лабораторія бібліотечних працівників на тему: „Пошук та запровадження нових форм роботи по популяризації краєзнавства у бібліотеці”. Семінар відкрила директор Хорольської центральної районної бібліотеки Сайно Людмила Василівна.

Сайно Л.В.

Завідуючими районною бібліотекою для дітей Устименко Ганною Іванівною і методично-бібліографічним відділом районної бібліотеки Устименко Галиною Миколаївною та бібліографом районної бібліотеки Редькою Іриною Володимирівною для сільських бібліотекарів були підготовлені майстер-клас „Бібліотека, що обслуговує дітей – територія цікавого краєзнавства”, інформаційне повідомлення „Бібліотечні інновації в краєзнавчій роботі публічної бібліотеки”, консультація „Краєзнавча бібліографія. Краєзнавче довідково-бібліографічне та інформаційно-бібліографічне обслуговування користувачів”.

Редька І.В.

Ганна Іванівна Устименко розповіла присутнім про те, що у активі районної бібліотеки для дітей чимало традиційних заходів, таких як виставки, ігри, вікторини, конкурси та усні журнали, свята і подорожі, зустрічі з краєзнавцями, бесіди, екскурсії. Крім того, бібліотека шукає нові підходи, впроваджуючи інтерактивні новітні форми роботи, що відповідають сучасним вимогам. Це презентації, відеорепортажі, театралізовані вікторини, фотоконкурси. Виступаюча поділилась досвідом проведення нових цікавих інтерактивних форм роботи, запозичених на Міжрегіональному Ярмарку бібліотечних інновацій „БІБЛІОКРЕ@ТИВ”. Це – виставка-експозиція, виставка-сюрприз, літературна (історична) розвідка, історико-краєзнавчий конкурс, краєзнавче турне.

Завідуюча методично-бібліографічним відділом районної бібліотеки Галина Устименко проінформувала присутніх про те, що бібліотечна інновація – це оригінальна, нестандартна ідея, методика, проект, які виходять за межі існуючих канонів і традиційних форм та відображають новий підхід до змісту і організації бібліотечного обслуговування. Інновації стали невід’ємною частиною бібліотечного життя. Вони допомагають бібліотекам стати конкурентноздатними, запроваджувати нові бібліотечні послуги, формувати позитивний імідж в суспільстві і конкретній громаді. Серед таких інноваційних форм поширення набули айс-стопери, бібліотечні флешмоби, бібліоквести, бук-слеми, виставки-інсталяції, буккросінги, поетичні зорепади, краєзнавчі лабіринти та інші.

Устименко Г.М.

Бібліограф Хорольської ЦРБ Редька Іринанагадала присутнім, що таке краєзнавча бібліографія, розповіла про формування краєзнавчого фонду та про роботу з довідково-бібліографічним краєзнавчим апаратом. Присутні познайомилися з інноваційними формами довідково-бібліографічного та інформаційно-бібліографічного обслуговування користувачів.

Цікаво пройшов аукціон креативних ідей, під час якого працівники районної бібліотеки запропонували сільським бібліотекарям використати у бібліотечній роботі ідею створення інформаційного бібліотечного плакату у вигляді бібліоетюду „Книги пір року від наших земляків”. А ще таку форму роботи змістовного дозвілля, як „пляжна бібліотека”, яка була організована під час проведення районного свята „Барви Хорольщини” в зоні озера Голубиха. Працівники районної бібліотеки пропонували учасникам свята та глядачам краєзнавчу література місцевих поетів, цікаві газети і журнали. Досить активно в бібліотеках почала використовуватися така інноваційна форма наглядної бібліотечної роботи, як виставка-інсталяція. Сільські бібліотекарі познайомилися з такими виставками, організованими в районній бібліотеці: „Єднаймося! Ми – єдиний народ, одна-єдина Україна!”, „Ой, зав’ю вінки та на всі святки”.

 ю=

Аукціон креативних ідей

Сільські бібліотекарі теж активно пропонували свої креатині ідеї під час аукціону. У Вишняківській сільській бібліотеці (бібліотекар СтеценкоЛ.В.) був проведений літературний дартс „Черпають силу з рідної землі”, у Покровськобагачанській бібліотеці (бібліотекар ТимченкоС.М.) – історична розвідка „Знайомою вулицею до бібліотеки”, в Костюківській бібліотеці (бібліотекар КостюкН.Г.) – фотовиставка-вікторина „Тут долі людей сплелись на віки, ти, мій оберіг – село Костюки”. Бібліотекар Ковалівської сільської бібліотеки КичаТ.П. постійно працює над формуванням фонду краєзнавчої літератури та над поповненням краєзнавчого куточка, створюючи міні-музей цікавих речей з минулого життя односельчан. У Хильківській книгозбірні активно проводиться „Бібліотечна реклама”, під час якої організовуються книжкові виставки, перегляди літератури, тематичні полички „Прочитай! Мені сподобалось”, виготовляються буклети та закладки. Роботи членів клубу за інтересом „Барвінок” експонуються на виставці „Робимо дива своїми руками”. Цікавими для користувачів цієї бібліотеки є стенди „Інформаційний коктейль”, „Я ставлю бібліотеці ...”, „Бібліотечне рандеву”. Не можна не згадати і про таку інноваційну форму бібліотечної роботи, як газета. За активної допомоги сільських рад, підбирають матеріал, створюють випуски і розтеражовують екземпляри газет для сільських громад бібліотекарі Хвощівської (бібліотекар РудичГ.Я., „Бібліотечний вісник”), Хильківської (бібліотекар СеменютаН.М., „Бібліотечний меридіан”), Покровськобагачанської (ТимченкоС.М., „Калейдоскоп культурного життя села”) сільських бібліотек. А в газеті „Андріївський вісник”, сільський бібліотекар ЧерненкоГ.І. ще й започаткувала рубрику „Поетична сторінка”, в якій вже надруковані вірші Вікторії Кузуб, Євгенії Тютюнник, Наталії Антоненко, Сергія Гаркавенка. Жителі Андріївської сільської ради тепер мають змогу познайомитися з місцевими поетами та їхньою творчістю.

Бібліотечне рандеву Хильківка

Багато цікавого і корисного почерпнули бібліотекарі під час семінару, який справді став „творчою лабораторією” для бібліотечних фахівців району.

Бібліотекарі за роботою

Кiлькiсть переглядiв: 503

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.