Семінар-практикум „Облік, зберігання та використання документів, що знаходяться в бібліотечному фонді”

Фонд бібліотеки – систематизоване зібрання документів, що формується відповідно до завдань бібліотеки по задоволенню інформаційних, освітніх, дозвіллевих потреб її користувачів з урахуванням типу бібліотеки та профілю комплектування. Бібліотечний фонд має складну структуру і класифікується за різними ознаками, характерними для документів, які його утворюють.

Саме темі бібліотечних фондів та роботі з ними був присвячений районний семінар-практикум „Облік, зберігання та використання документів, що знаходяться в бібліотечному фонді”, що відбувся 17лютого 2016року в читальному залі Хорольської центральної районної бібліотеки. Семінар відкрила директор Хорольської централізованої бібліотечної системи Левіна Оксана Володимирівна. Вона ознайомила присутніх із регламентуючими документами по обліку бібліотечних документів, а саме: наказом Міністерства культури і туризму України від 03.04.2007 №22 „Про затвердження Інструкції з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах” та статтями 16-18 розділуV ЗУ „Про бібліотеки і бібліотечну справу”.

Левіна О.В. Сільські бібліотекарі-1

Перед бібліотекарями виступила начальник відділу культури і туризму Гунько Ірина Анатоліївна, розповівши про сучасний стан та напрямки роботи зі збереження документних ресурсів України. Ознайомила присутніх з проектом Концепції державної програми збереження бібліотечних фондів на період до 2020 року.

Завідуючі методично-бібліографічним відділом та відділом комплектування районної бібліотеки Устименко Галина Миколаївна та Жиденко Людмила Іванівна провели для бібліотекарів району бібліогодину „Використання та популяризація бібліотечного фонду з урахуванням сучасних вимог” і консультації „Завдання, види і форми обліку бібліотечних фондів”, „Зберігання фондів: проблеми та шляхи їх вирішення”.

Устименко Г.М. Жиденко Л.І.

Одним із основних заходів зі збереження бібліотечного фонду є його регулярна інвентаризація (переоблік). Також важливою формою роботи по збереженню фондів є робота з читацькою заборгованістю. Дієвими заходами в цьому напрямку можуть бути: щомісячні дні прощення боржників, акція „Поверни книгу в бібліотеку” через засоби масової інформації, встановлення кошика для боржників „Підкидьок”, індивідуальні бесіди з користувачами під час запису, ведення „Дошки боржників” (актуальна інформація про боржників) та інші.

Під час практичних занять бібліотекарі попрацювали з документами по обліку бібліотечних документів.

Сільські бібліотекарі

Кiлькiсть переглядiв: 454

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.