Зустріч із письменником Микитою Кашницьким, майданівцем, учасником антитерористичної операції

Наша нова українська історія відкриває імена сучасних героїв та людей, яким не байдужа доля України. За останні три роки світогляд українців змінився і кожному з нас стала болючою тема рідної домівки, наших людських взаємин, невимовної туги за героями, чиї серця спинилися на Сході нашої України. Водночас в цей період народилася і потужна хвиля творчих людей, що відчули у собі дар письменника, чи поета.

25 квітня в Хорольській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з письменником новітньої України, активним учасником Революції Гідності, учасником антитерористичної операції Микитою Кашницьким, який захищав Україну на сході у містечку із такою промовистою назвою "Щастя". Письменник має дві освіти – одну юридичну, а за іншою він медик, і обидві спеціальності стали йому в пригоді. Цей молодий автор пише твори для дітей середнього та старшого шкільного віку і на зустріч з ним прибули учні 7-9 класів Хорольської спеціалізованої коли №1 на чолі зі своїми педагогами.

М. Кашницький учні 7-9 класів

Зустріч проходила у невимушеній атмосфері теплого спілкування. Микита Кашницький розповідав учням про життя на Донбасі під кулями, про подвиги своїх товаришів, які допомагають мирному населенню, про дітей, які вимушені під гуркіт воєнної канонади ходити до школи. Автор досконало володіє майстерністю мовлення, оскільки в залі центральної районної бібліотеки не залишилося жодної байдужої дитини, до якої звертався автор. З усіх сторін сипалися запитання. Учням було цікаво і вони не хотіли навідь відпускати письменника додому.

Сам Микита Кашницький народився в Росії, але коли приїхав на Україну, то відчув, що ця країна саме його, і її вільний волелюбний народ йому надзвичайно близький і рідний.

Презентація книги

Книга "Уроки мужності", яку презентував автор юним хорольцям, побачила світ у грудні, в київському видавництві "Самміт Книга". До неї увійшли 7 різних історій, починаючи з античного періоду, і закінчуючи сучасністю. Одна з історій – про матір, розказана знайомою письменника. За часів Другої Світової мати цієї знайомої на свій страх та ризик, п'ять місяців переховувала в себе на горищі двох молодих дівчат-єврейок. Німецькі окупанти тоді розстрілювали за таке і тих, хто переховувався, і тих, хто давав прихисток. За словами письменника, історія має властивість повторюватися. Схожу історію, яка сталася вже за наших часів, розповів йому знайомий. Після боїв під Луганськом, одного українського військового з серйозним пораненням знайшла сім'я людей пенсійного віку, які не спокусившись на винагороду за інформацію про хлопчину, лікували його та переховували півроку у своїй квартирі в самому Луганську. "Чи можна назвати такі вчинки мужністю?", – продовжує далі Микита Кашницький, - "Я гадаю, що так. Для мене «мужність» - це талант, який є у духовних, найбільш відповідальних людей. І далеко не кожен готовий проявити таку витримку й відповідальність."

Ця незабутня зустріч із сучасним українським письменником Микитою Кашницьким надовго залишиться у пам’яті читачів Хорольської бібліотеки.

Письменник з учнями

Кiлькiсть переглядiв: 428

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.