Практикум "План дій для сільської бібліотеки щодо організації роботи з Універсальною десятковою класифікацією"

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року № 177 „Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації” заклади нашої країни, що досі користувались Бібліотечно-бібліографічною класифікацією (ББК), а це зокрема: масові, дитячі та шкільні бібліотеки, вже в 2017 році повинні були застосовувати при систематизації бібліотечних документів Універсальну десяткову класифікацію (УДК).
Так як, у більшої частини бібліотечних працівників, особливо це стосується бібліотекарів масових бібліотек на селі, відсутні знання і практика роботи з Універсальною десятковою класифікацією і немає можливості придбати найновіші видання даної класифікації для користування у своїй роботі, виникла нагальна потреба у проведенні навчання бібліотекарів по даному питанню.
16 лютого 2018 року для бібліотекарів Хорольської ЦБС був проведений практикум „План дій для сільської бібліотеки щодо організації роботи з Універсальною десятковою класифікацією”. Бібліотекарі були ознайомлені з наказом по Хорольській централізованій бібліотечній системі „Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в роботу бібліотек Хорольської ЦБС” та методичним рішенням щодо ведення облікових документів у бібліотеках.

наказ бібліотекарі навчаються

Спеціалістами районної бібліотеки були надані консультації „Методичні рекомендації по впровадженню УДК в роботу бібліотек: план дій”, „Таблиці співставлення ББК і УДК” та використання їх у роботі бібліотеки”, „Ведення каталогів і картотек в умовах переходу на систематизацію фондів за Універсальною десятковою класифікацією".

1 2 3 4 5

Під час практичних занять бібліотекарі активно працювали над вивченням УДК; обговоренням змін у веденні Щоденника роботи, Сумарної книги обліку бібліотечного фонду (розкриття фонду за галузями знань) та іншої облікової бібліотечної документації; над прикладами систематизації бібліотечного фонду за Універсальною десятковою класифікацією.
Під час проведення практикуму були використані матеріали і презентації спеціалістів Книжкової палати України ім. Івана Федорова, Національної бібліотеки України для дітей, веб-версія скорочених таблиць УДК українською мовою, що на сайті Універсальної Десяткової Класифікації Консорціуму http://www.udcsummary.info/php/index.php?lang=uk та методичні рішення Хорольської ЦБС.

УДК Краєзн. картотека

Кiлькiсть переглядiв: 603

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.