Вечір-посвята "Байкар з душею романтика"

22 лютого 2018 року в приміщенні районного будинку культури для учнів шкіл району, Міжрегіонального центру та жителів міста спільними зусиллями працівників Хорольської центральної районної бібліотеки, районного будинку культури та дитячої музичної школи був проведений вечір-посвята „Байкар з душею романтика”, присвячений 210-ій річниці від дня народження українського поета і байкаря Левка Боровиковського. На заході також були присутні представники Новоаврамівської сільської громади – земляки поета-байкаря, який народився в селі Мелюшки.

заставка глядачі глядачі-1

Розпочався вечір-посвята авторською поезією Оксани Левіної „На моїй мові говорив Господь” у виконанні учасників літературно-драматичного колективу „Зорецвіт” центральної районної бібліотеки. Далі глядачів порадувала піснею „Мова єднання” Альбіна Бибик, вихованка народного аматорського колективу „Мрія” (керівник Валентина Олійник).

ЛДК Альбіна Бибик

Ведучі заходу Оксана Левіна, Ірина Редька та Олена Радченко впродовж заходу розповідали присутнім в залі про життєвий і творчий шлях нашого земляка, байкаря, поета-романтика та збирача народного фольклору Левка Івановича Боровиковського. Разом з ведучими, глядачі мандрували безкраїми смарагдовими луками, берегами тихоплинної річки Хорол до його рідного села Мелюшки, на його малу батьківщину.

ведучі Ведучі1 Ведучі2 Ведучі3

Протягом свята лунали поетичні твори Левка Боровиковського у виконанні бібліотекарів центральної районної бібліотеки Нелі Бурчак (балада „Козак”), Олени Сістук (поема „Маруся”), Світлани Сєннікової (байка „Багатий. Бідний”), Ірини Редьки (поезія „Бандурист”). Українські народні пісні майстерно виконували народний аматорський ансамбль районного будинку культури „Світоч”, заслужений працівник культури України Анатолій Крутько, солісти Валентина і Володимир Олійники, Ігор Мілевський та Ольга Бондаренко. А учні дитячої музичної школи Інна Жолубак та Олег Стешенко (викладач Л.Мартьян) подарували глядачам декілька українських народних пісень у супроводі бандури. У фіналі заходу вихованці хореографічного ансамблю дитячої музичної школи (керівник Тамара Штана) виконали український народний танець „Гопак”.

Редька І Сістук Л. Сєннікова С. Сєннікова С. Світоч Мілевський І., Бондаренко О. Стешенко О. Жолубак І. гопак

До заходу бібліотекарем Каріною Мурашко була підготовлена цікава мультимедійна презентація про життєвий шлях нашого земляка-поета, його талановиту родину та творчий вклад Левка Боровиковського у розвиток української літературної мови. На згадку про участь у заході глядачі отримали бібліо-памятку „Моя байка – ні бійка, ні лайка...” про Левка Боровиковського, складену бібліографом Іриною Редькою.

Бібліо-памятка

Кiлькiсть переглядiв: 219

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.