Літературний портрет „Його душа – собор надій високих”

3 квітня працівниками центральної районної бібліотеки для учнів 8, 10 та 11 класів Хорольської спеціалізованої школи № 1 був проведений літературний портрет „Його душа – собор надій високих”, присвячений 100-річчю від дня народження українського письменника, нашого видатного земляка Олеся Гончара.
Життя майбутнього письменника розпочалося 3 квітня 1918 року в селі Ломівка на Катеринославщині (нині Дніпровська область). Вже через кілька місяців обірвалося життя Олесевого батька, а в три роки він залишився і без мами. Саме в цьому віці Олеся забрали дідусь і бабуся, які проживали у селі Сухе на Полтавщині. З цього періоду розпочалося полтавське дитинство видатного генія літератури. Навчання в Харківському університеті, перше кохання, народження видатних творів, військовий фронтовий шлях, нагородження державними та літературними преміями – про все це розповіли ведучі заходу – Оксана Левіна та Ірина Редька. Учні дізналися про те, що саме Олесь Гончар був удостоєний першої літературної премії імені Тараса Григоровича Шевченка.
Детальніше ведучі зупинилися на творчості Олеся Гончара, розповівши учням про найвидатніші твори письменника, в яких було описане прекрасне почуття кохання: „Модри-Камень”, „Прапороносці”, „Земля гуде”, „Тронка”, „Катарсис”, „Плацдарм”, „За мить щастя” та інші. Поступово перед старшокласниками розкривався незвіданний світ почуттів самого Олеся Гончара, перенесений з особистого життя у його безсмертні твори. Найкраще це відображено у найбільш автобіографічному романі „Твоя зоря”, в якому змальовано родину письменника, його дружину Валентину Данилівну Гончар.
Романтиком, літописцем чистих, щирих почуттів Олесь Гончар вважається давно і заслужено. Під час заходу звучали його поетичні твори та уривки зі щоденникових записів письменника у виконанні завідуючої відділом обслуговування читачів Світлани Сєннікової, бібліотекарів Нелі Бурчак та Олени Сістук. Цікавим доповненням до розповіді ведучих була мультимедійна презентація про Олеся Гончара, підготовлена бібліотекарем Каріною Мурашко.
На закінчення літературного портрету присутні ознайомилися з переглядом літератури „Ще квіттям зійду я в полях України”, на якому були представлені твори письменника та література про його життя і творчість.

Кiлькiсть переглядiв: 75

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.