Кращими читачами Хорольщини стали Аміна Павелко із Хорольської гімназії та Нікіта Шипілов із Штомпелівки.

18 квітня в районній книгозбірні двері відчинилися для найкращих читачів Хорольського району – учнів 6-7 класів загальноосвітніх шкіл Хорольщини. Більше 10 років цей конкурс проводиться під егідою обласного конкурсу „Найкращий читач Полтавщини”, що проходить в рамках Всеукраїнського конкурсу „Книгоманія-2018”. Цього року конкурс зібрав 33-х учнів – найкращих, найначитаніших, найобдарованіших дітей із 19 навчальних закладів району. Ці діти стали переможцями І туру конкурсу, який координувався бібліотекарями шкільних бібліотек та бібліотек-філій Хорольської ЦБС.
Звичайно, конкурс „Найкращий читач” не міг обійтися без казкових персонажів та перевтілень. Дітей на ганку зустрічала королівна Читаліна (бібліограф Ірина Редька), яка запросила усіх в казкову країну Бібліочиталію. Саме Читаліна і придумала різноманітні конкурси та загадки для дітей, веселі шаради та тести для найрозумніших. На початку свята сталася і невеличка прикрість, адже до розумних дітей за порадою прибіг Павлуша Завгородній – герой дитячої повісті Всеволода Нестайка „Тореадори з Васюківки” (завідуюча методично-бібліографічним відділом Галина Устименко), і розповів, що його кращий друг Ява (бібліотекар Неля Бурчак) потрапив у біду. Звичайно, принцеса Читаліна вирішила допомогти горезвісному Яві. Як виявилося, він опинився на острові Переекзаменовки через те, що не склав іспиту з української мови, і сьогодні він буде уважно слухати дітей для того, щоб якомога більше у них навчитися. Герої цієї чудової повісті прибули на свято невипадково, адже саме в цьому році безсмертному шедевру дитячої літератури „Тореадори з Васюківки” виповнюється 45 років з часу першої його публікації.
А потім розпочалася найцікавіша частина свята. Принцеса Читаліна розпочала задавати дітям різні цікаві запитання. За перебігом подій слідкували і розумні Мудрагелі, які оцінювали знання учнів – методист районного методичного кабінету відділу освіти Ярошенко Наталія Миколаївна, директор Хорольської централізованої бібліотечної системи Левіна Оксана Володимирівна та спеціаліст відділу культури і туризму Дем’яненко Оксана Олександрівна. Підрахунком балів учасників конкурсу займалася завідуюча районною бібліотекою для дітей Устименко Ганна Іванівна. А ще, велику стурбованість до перебігу конкурсних подій виявив бібліотечний котик Букварик. Він ходив між стільчиками, на яких сиділи діти і намагався кожному допомогти. Його муркотіння чули всі 33 учасника свята та їхні палкі вболівальники – бібліотекарі. А ще, він допомагав вручати дітям подарунки.
Чудові знання в конкурсах продемонстрували Софія Малохатько та Сівовол Катерина, які захищали честь районної бібліотеки для дітей, Стешенко Олег та Мацько Єлизавета із Хорольської спеціалізованої школи №1, Терещенко Ігор та Старченко Оксана із Хорольської спеціалізованої школи № 3, Кушніренко Анастасія та Гулак Світлана із села Вергуни, Фепа Віка із Вишневого, Черкесова Ірина із Вишняків, Тарасенко Ангеліна і Тиквенко Дарина із Ковалів, Демченко Ксенія із Мусіївки, Чорненька Альона та Тимко Марія із Новоаврамівки, Кришталь Катерина та Жмак Анна із Хвощівки, Єрченко Юлія із Покровської Багачки, Рогоза Андрій та Євген Зозуля із Трубайців, Ганієв Владислав із Хильківки, Бондаренко Артем і Розумейко Роман із Шишаків та Ватуля Дмитро із Ялосовецького. Усі діти чудово захистили честь своїх навчальних закладів та приклали чимало зусиль і своєї фантазії до оформлення читацьких щоденників. Але, як і в кожному конкурсі, є свої призери та переможці, так і наш конкурс виявив найкращих читачів.
Диплом ІІІ ступеня та звання призерів конкурсу вибороли учень 7 класу Вишняківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вовк Станіслав (читач Вишняківської бібліотеки-філії), учениця 6 класу Покровськобагачанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Коробейнік Анюта (читачка Покровськобагачанської сільської бібліотеки), учениця 6 класу Хильківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Власенко Альона (читачка Хильківської бібліотеки-філії), учениця 7 класу Ялосовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Макутіна Анастасія (читачка Ялосовецької бібліотеки-філії). Дипломом ІІ ступеня за відмінні знання і прекрасне розуміння літератури нагороджені Федоренко Еліна – учениця 7 класу Хорольської гімназії, Третяк Тетяна – учениця 7 класу Хорольського НВК, Рибчановська Кароліна – учениця 6 класу Староаврамівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, (користувачка Староаврамівської бібліотеки-філії), Міхно Марина – учениця 6 класу Ялосовецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, (читачка Ялосовецької бібліотеки-філії). Переможцями конкурсу із великою перевагою стали учениця 7 класу Хорольської гімназії Аміна Павелко та учень 6 класу Штомпелівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, читач Штомпелівської бібліотеки-філії Нікіта Шипілов. Саме переможці районного етапу конкурсу Аміна та Нікіта будуть захищати честь Хорольского району на обласному конкурсі, який відбудеться 24 квітня в Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного. Тож, побажаємо їм успіху і перемоги.

Кiлькiсть переглядiв: 25

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.