Година пам’яті „Дитинство, обпалене війною”

Золотавим цвітінням весняних кульбаб 8 травня 2018 року зустріла Хорольська центральна районна бібліотека своїх читачів на годині пам’яті „Дитинство, обпалене війною”, приуроченій Дню пам’яті та примирення.
Для участі в заході були запрошені учні старших класів Хорольської спеціалізованої школи № 1 та активні читачі бібліотеки. На початку заходу до присутніх звернулася керівник апарату Хорольської районної державної адміністрації Ірина Олександрівна Штейнберг, яка поділилася спогадами про свою родину, яку не обійшло лихоліття війни. Однією із найтрагічніших сторінок її роду є спогади про життя в блокадному Ленінграді. Також на заході була присутня начальник відділу культури і туризму Хорольської районної державної адміністрації Ірина Анатоліївна Гунько.
В організації проведення години пам’яті взяли участь самодіяльні поети нашого краю, члени літературного об’єднання „Хорольські дивоцвіти”. Трепетно звучали спогади заслуженого працівника освіти України Олександра Степановича Заїки, який розповів про своє дитинство під час німецької окупації, про загибель на війні батька-героя, про голодні післявоєнні роки, коли дев’ятирічним хлопчиком від працював у селі водоносом, щоб мати можливість заробити на шматочок хліба. Цим подіям він присвятив поезії „Дитинство обпалене війною”, „Не повернувся батько із війни” та „Діти війни”, які прочитав глядачам. Ветеран педагогічної ниви, поетеса Людмила Семенівна Ревека розповіла про воєнну династію: батька – Семена Йосиповича, який пройшов воєнними дорогами Другої світової війни, сина – Валерія Анатолійовича – офіцера української армії, та внука Владислава Валерійовича – учасника АТО, нещодавно нагородженого орденом Богдана Хмельницького. Людмила Семенівна прочитала також поезії „Ветеранам” та „Моя пісенна Україна”. Чудові поетичні рядочки подарувала присутнім поетеса Катерина Миколаївна Штомпель „Діти війни”, „Пам’яті дідуся” та „Вдовина доля”, адже це лихоліття торкнулося і її родини. Надзвичайно цікавою була розповідь поетеси Таїсії Іванівни Артюшенко, яка розповідала про свого батька, що отримав поранення у перші дні війни, і вже перебуваючи у військовому госпіталі в Казахстані, почав писати вірші. Цей поетичний дар він передав і доньці. Таїсія Іванівна прочитала власні поезії на військову тематику „Балада про село”, „Ішов солдат” та „Полонянки”, а також презентувала твори свого батька-фронтовика „Далеко моя Україна”, „Ровесникам”, „Ой, повіяв буйний вітер”. Про дідуся Сергія Олександровича, який в роки війни потрапив у полон та став в’язнем концентраційного табору Освенцім, розповіла присутнім Оксана Левіна. Вона прочитала власну поезію „Ми з тобою йдемо”, присвячену її бабусі Марії, яка чотирнадцятилітньою дитиною пройшла зі своєю матусею шляхами війни з Донецького краю до Полтавщини у пошуках кращої долі. Свої авторські поезії, сповнені поваги до покоління ветеранів війни, прочитала Любов Новак, і трепетно виконала пісню про вдовину долю „П’є журавка воду”. Усі автори поділилися з присутніми родинними спогадами про найжахливішу війну ХХ століття, які тісно переплелися із їхньою творчістю.
Під час години пам’яті звучали пісні, присвячені буремним рокам Другої світової війни: „Сивина”, „Курли” у виконанні ансамблю „Берегиня” Хорольського територіального центру та „Мати ходить на курган”, „Біля калини плакала мати” у виконанні вокального тріо Любові Новак, Надії Гайдар та Лідії Гладченко. Життєстверджуюче виконала пісню „Бабусина вишиванка” наймолодша учасниця заходу Полінка Сістук, тато якої – Віктор Григорович – зараз перебуває в зоні антитерористичної операції.
До заходу бібліотечними працівниками була підготовлена мультимедійна презентація „Діти війни” та книжкова виставка „І знову травень нагадає історію жахливих днів”.

Кiлькiсть переглядiв: 514

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.