Нородознавчо-літературне досьє "Золоті ключі Покрови"

14 жовтня в Україні відзначають День захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва. До однієї з дат цього дня – Покрови Пресвятої Богородиці – бібліотекарі центральної районної бібліотеки Редька Ірина і Каріна Мурашко провели для слухачів Університету Третього Віку, що діє при Хорольському територіальному центрі, народознавчо-літературне досьє „Золоті ключі Покрови”.
„За народним календарем у жовтні закінчувалася осінь і тому він був перехідним від осені до зими. Початком зими в українському селі вважалося свято Покрови Пресвятої Богородиці – одне з найбільш шанованих свят в Україні”, – так почали свою розповідь бібліотекарі. Вони повідали слухачам цікаві легенди про походження цього свята, яке було засноване на Русі князем Андрієм Боголюбським у 1164 році.
На честь Пресвятої Богородиці будувалися храми та монастирі, її шанували, до неї зверталися у своїх молитвах, їй присвячували свою творчість художники і композитори, поети і письменники, а вона надихала їх на славні діла. Пресвята Богородиця була покровителькою та заступницею й для українських козаків. Охороняла їх в далеких походах, її зображення завжди було на хрестах, які носили козаки. Священною для кожного козака на Січі була Покровська церква, від порога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунок поверталися після походів. Тому, зовсім не дивно, що 14 жовтня українці відзначають, як День українського козацтва
(з 1999 року), а з 2015 року ще одне свято – День захисника України.

Кiлькiсть переглядiв: 79

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.