Презентація поетичної збірки "Поетичні дуети" під гаслом „Співзвуччя душ, романтики й любові”

Днями в гостинному залі Центральної районної бібліотеки справжніх поціновувачів поетичного слова зібрала цікава літературна подія у нашому місті – презентація збірки „Поетичні дуети” двох чудових поетес: Любові Кульби із Тернопільщини та Любові Глущенко із Хоролу, яка вийшла друком у лубенському видавництві. Презентація цієї збірки проходила під гаслом „Співзвуччя душ, романтики й любові”, адже лише співзвуччю душ двох поетес та їхній творчій співпраці вона завдячує своєю появою. Лірично-романтична збірка написана двома поетесами, яким батьки у свій час подарували однакові імена – імена Любові.
Любов Степанівна Кульба народилася у мальовничому та історичному місці на Тернопільщині. Після закінчення Кременецького педагогічного училища 22 роки працювала вихователем у дитячому садочку в селищі Біла біля Чорткова. Довгий час працювала в Італії. В 2015 році вона стала одним із ініціаторів видавництва поетичної збірки про героїв Небесної Сотні та українсько-російської війни. Ця поетична збірка була зібрана волонтерами, які побували у пеклі війни та виразили свій внутрішній світ у віршах. В поезію вона закохана давно і, як автор, має надзвичайно багатий літературний доробок.
Наша землячка Любов Анатоліївна Глущенко народилася і виросла у місті Хорол. Закінчивши із золотою медаллю середню школу №3 міста Хорол, вступила на навчання на фізико-математичний факультет Полтавського педагогічного інституту імені Короленка. Після його закінчення розпочала свій трудовий шлях у рідній середній школі № 3 учителем математики. Згодом очолила районний методичний кабінет районного відділу освіти. По сумісництву продовжувала працювати учителем математики у спеціалізованій школі № 1 міста Хорол. За свою трудову діяльність була нагороджена нагрудними знаками „Відмінник освіти України” та „Василь Сухомлинський”, а також безліччю грамот та подяк.

На творчій зустрічі ці дві чудові авторки – одна із серця України – Полтавщини, інша із Тернопільщини презентували для глядачів (а ними були вихованці Любові Анатоліївни – учні старших класів Хорольської спеціалізованої школи № 1, працівники районного відділу освіти, викладачі української мови та літератури, учасники літературно-мистецького об’єднання „Хорольські дивоцвіти” і читачі хорольської книгозбірні) чудову збірку, яка вийшла у співзвуччі їхньої творчості, була поєднана одними темами і філософськими роздумами, зібраними в єдиний поетичний сонет. Це насправді дивовижне поєднання, коли один автор розпочинає писати вірш на одну тему, а продовжує його інший автор. В літературі – це водночас і експеримент, і новаторство і дивовижний симбіоз творчості. Тому не дивно, що кожна прочитана поезія була нагороджена оплесками глядачів і великою кількістю квітів, які лягли того дня до ніг поетес.
Після презентації спільної збірки поетес „Поетичні дуети”, Любов Глущенко зробила творчу презентацію своєї збірки „Зоряні вірші”. До речі, обидві збірки були презентовані на екрані і мали іще й наочне підкріплення.
Нам залишається лише побажати Любові Глущенко та Любові Кульбі подальшої літературної співпраці, незгасного творчого горіння і народження нових поетичних шедеврів.

Кiлькiсть переглядiв: 120

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.