Презентація поетичної збірки «Хороле рідний, батьківський мій краю, тебе, прекрасний, серцем величаю!»

«Хороле рідний, батьківський мій краю, тебе, прекрасний, серцем величаю!»

Під такою назвою в Полтавському видавництві ФОП Мирон І.А. вийшла збірка поетичного слова про Хорол і хорольських людей, присвячена 935-ій річниці міста Хорол. Авторами творів, що увійшли до поетичного видання стали майже 40 авторів-земляків, які народилися, чи проживають на Хорольщині. Видання презентувалося авторами – учасниками літературно-мистецького об’єднання „Хорольські дивоцвіти”, які і стали ініціаторами його виходу у світ. Кошти на видання збірки виділила Хорольська міська рада, яка також профінансувала вихід у світ книги нашого відомого історика та краєзнавця Володимира Андрійовича Козлова „Хорольські табори смерті на Полтавщині (20 вересня 1941-18 вересня 1943 р.р.)”. Презентація обох видань відбулося в День міста, яке традиційно відзначається в День визволення Хорольщини від нацистських загарбників, що припадає на 19 вересня 1943 року.
Перша тепла вереснева субота, що відразу крокує за Днем визволення Хоролу, привітала всіх наших земляків та гостей піснями, гарними зустрічами, спортивними змаганнями, різноманітними фото-виставками та урочистостями. Серед цього різноманіття знайшлося місце і для шанувальників поетичного слова. Біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку поети презентували своє дітище. Дійство розпочалося піснею Оксани Левіної та композитора Володимира Горба „Величальна Хоролу”, яка пролунала у запису хорового колективу Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії.
Поетична збірка складається із трьох великих частин: „Душею закохані у древнє місто Хорол”, „Запрошуємо в туристичні мандри Хорольщиною” та „Знаменитим і просто хорошим хорольським людям присвячується…”. На першій же її сторінці майорять слова гімну нашого міста, який 10 років тому написали наші талановиті автори – незабутня у часі поетеса Любов Борова та заслужений працівник культури України Анатолій Крутько. Пісні цього творчого тандему протягом заходу виконував жіночий ансамбль Територіального центру „Берегиня”. Поціновувачі поетичної музи того дня могли почути у авторському виконанні поезії Любові Новак («Мій Хорол» та «Симулику Василю Васильовичу з нагоди 70-річчя»), Лідії Гладченко («Випадок на ставку у Хоролі»), Любові Глущенко («Топоніми міста Хорол»), Олександра Заїки («Гімн Міжрегіонального центру»), Катерини Штомпель («Вдовина доля»), Людмили Васильченко («Згадка про Хорольську яму»), Людмили Ревеки («Дубовий гай» та присвята «Гончару Юрію Максимовичу»), Ірини Кіріяченко («Мастер спорта»), Володимира Зіненка («Матері»), Галини Козлової («Олександру Степановичу Заїці присвячується»), Таїсії Артюшенко («Ми – козацького роду» та «Легенда про річку Голубиху»). Також соліст Хорольскорго агропромколеджу Олександр Юхименко порадував глядачів піснею Ніни Василькевич та Володимира Горба «Хорольский вальс». Протягом дня лунали іще три пісні, які увійшли до збірки. Під час офіційних урочистостей у виконанні ансамблів „Берегиня” та „Журавка” лунали пісні композитора Анатолія Крутька на вірші Лідії Гладченко «Хороле, мій рідний» та Людмили Ревеки «Хорол – місто моє». Хоровий колектив Хорольського агропромислового коледжу у своїй концертній програмі подарував глядачам пісню Юрія Базіля та композитора Володимира Горба «Гімн Хоролу», яку також можна знайти на сторінках видання.
Сумом пролунали слова ведучої презентації про те, що більше ніколи не прийдуть на зустріч і особисто не прочитають свої вірші такі поети, як Любов Борова, Григорій Ведмеденко, Марія Ульянова, Володимир Сімаков, Тамара Горонгозова та Семен Баган. Та їхні поезії назавжди залишаться безцінними шедеврами на сторінках цієї та інших книг і ніколи не забудуться з часом.
Упорядники збірки Оксана Левіна та Галина Устименко здійснили кропітку роботу по підбору поетичного матеріалу. Верстка та дизайн збірки належать Олександру Сизонову, а яскраве художнє оформлення, яке схвалили читачі, належить юним художникам: Тетяні Парнюк, Анні Кіріченко, Олександрі Манжос, Тетяні Гвоздік, Ользі Старокожко, Софії Крат, Каріні Шикло, Дарії Собко, Юлії Сопільник, Богдані Масенко, Ельвірі Шевельовій, Аліні Крутько, Юлі Швидкій та Валентині Євтушенко. Юні художники навчаються майстерності у викладача дитячої музичної школи Віри Шахматової, яка свій прекрасний дар уміло передає дітям.
Що ж, тепер поетична збірка про наш Хорол чекає на свого читача у Хорольській центральній районній бібліотеці. Щиро запрошуємо Вас на знайомство із нею.

Кiлькiсть переглядiв: 86

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.