Свято вулиці Незалежності «Хорольщина рідна, земля моя мила, барвінковий цвіт»…

«Хорольщина рідна, земля моя мила, барвінковий цвіт»… https://www.facebook.com/profile.php…

Під таким милозвучним гаслом відбулося чудовим серпневим днем святкове дійство, яке розгорнулося на подвір’ї Хорольської центральної районної бібліотеки. Напередодні проголошення Дня незалежності України запроваджено традицію святкування Дня однойменної вулиці нашого Хорола. Ідейний натхненник та організатор цього змістовного і багатогранного культурно-масового заходу – колектив головного бібліотечно-інформаційного центру району під керівництвом Оксани Левіної. Саме завдяки її ініціативності та натхненному сподвижництву духовно-просвітницького, культурного та інтелектуального розвитку громади, а також за сприянням відділу культури і туризму Хорольської РДА, відбулося святкування Дня вулиці Незалежності на високому рівні.

Свято однієї з основних вулиць, живої артерії міста, започатковане в 2016 році і припало до душі багатьом мешканцям міста. Воно має важливе символічне значення для тих людей, у пам’яті яких закарбувалися особливі моменти навчання, праці, проживання у цій мальовничій, затишній частині міста.

Історія сучасної назви вулиці Незалежності бере свій початок 14 січня 2016 року, коли на п’ятій позачерговій сесії Хорольської міської ради сьомого скликання було прийнято депутатами рішення про перейменування 22-х вулиць і 3-х тупиків міста. Саме цього дня на виконання законів декомунізаційного пакету вулицю Карла Маркса було перейменовано на вулицю Незалежності. А якщо поринути в глибину віків, то історія міста зберегла факти існування вулиці під назвою «Мала Кременчуцька». Довжина її сягала рівно 2100 м від приватного міського реального училища до Соборної церкви. На рубежі XIX-XX століть її ошатною окрасою були архітектурні перлини, які й до нинішнього часу залишилися як унікальні споруди міста і успішно продовжують експлуатуватися. Зокрема, такими є будівлі Хорольської центральної районної бібліотеки, міської ради, районного будинку культури, управління соціального захисту населення, ТОВ «Подоляночка» та інші. Було дуже цікаво і пізнавально під час віртуальної мандрівки містом, яку влаштували ведучі для присутніх гостей.

На урочистому заході відбулася церемонія вручення дипломів державним установам і організаціям, юридична адреса яких зареєстрована на вулиці Незалежності. Почесну нагороду отримали керівники у тих номінаціях, які імпонують саме їхнім закладам. Міська рада стала володарем диплому в номінації «Турбота про сьогодення – запорука величного майбутнього міста», за що окрема вдячність організаторам свята.

Цьогоріч Хорольська ЦРБ заслужено отримала звання найактивнішої бібліотеки, отримавши диплом незалежної всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація». Здобуття такого почесного звання забезпечило визнання з-поміж представлених у конкурсі 280-ти наукових статтей історико-етнографічна робота краєзнавця Ольги Кожевнікової. Окрім того, нагороджено дипломами хорольців, які копіткою науковою працею поповнили в інтернет-просторі Вікіпедію безцінною інформацією про рідний край.

Під відкритим небом на подвір’ї бібліотеки було розгорнуто мобільну бібліотечну альтанку, яка стала здобутком бібліотеки завдяки перемозі у грантовому проекті.

Для присутніх на святковому заході звучали пісенні дарунки обдарованих дітей і молоді Хорола: Катерини Олійник, Дарини Терещенко, Поліни Сістук, Альбіни Бибик та Ольги Бондаренко. Зворушливим було сольне виконання української народної пісні юною бандуристкою Олесею Підгорняк. Колектив «Берегиня» акапельно виконав пісню «Україна», автором тексту якої є Любов Борова і мелодії – Анатолій Крутько. Також співочу майстерність продемонстрував жіночий вокальний ансамбль «Журавка». А дует у складі Вікторії Бовкун і Володимира Зіненка (концертмейстер Світлана Байгерич) зачарував присутніх своєю майстерністю виконання. Поезію для глядачів читали Катерина Штомпель, Лідія Гладченко, Любов Новак. Іскрометний гумор прозвучав у виконанні шоумена Юрія Базіля.

Щиро вдячний колективу Хорольської ЦРБ в обличчі Оксани Левіної за подарований гарний настрій та вдало організоване свято з високим патріотичним змістом.

Кiлькiсть переглядiв: 36

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.