Участь в проекті „Display-кросинг”- мобільна книжкова виставка-інсталяція „Читай зі смаком”

Участь в проекті „Display-кросинг” -
мобільна книжкова виставка-інсталяція
„Читай зі смаком”

Протягом всього одного тижня липня місяця цього року – з 9 по 15 липня – в нашій бібліотеці діяла мобільна книжкова виставка-інсталяція „Читай зі смаком” в рамках проекту „Display-кросинг”.
Отримавши пропозицію, взяти участь у проекті, мали зовсім інше уявлення про організацію даної виставки і підбору до неї книг. Та коли надійшов час організовувати виставку у нашій бібліотеці із уже розробленою структурою і рекомендаціями, прийшли до висновку, що можемо розкрити фонд бібліотеки якнайкраще, обравши максимальну кількість розділів-локацій. А до того ж, подорожуючу по всій Україні виставку, вирішили розмістити не в одному місці бібліотеки, а використати різні відділи книгозбірні і її основні зони. Якщо вона подорожуюча, то і наші користувачі та відвідувачі будуть подорожувати від однієї локації до іншої, ознайомлюючись з цікавими книгами, послугами і можливостями Хорольської районної бібліотеки.
За вимогами проекту на організацію виставки пішло 2 дні. Бібліотекарі відділу обслуговування обрали для себе по 2 локації, які б допомогли розкрити фонд відповідного абонементу. При вході у бібліотеку розмістився столик зі зверненням до читачів та маршрутними стрілками про розташування виставки-інсталяції. На абонементі, де обслуговується юнацтво, розмістилася локація „Читай зі смаком кориці” з книгами про чари, магію, фентезі, фантастику. Тут же для юних користувачів були підібрані детективи і трейлери українських та зарубіжних авторів на локації „Читай зі смаком кави”. Відділ обслуговування дорослих читачів для любителів книг про кохання розкрив фонд за локацією „Читай зі смаком полуниці”. Поряд розмістилася і локація „Читай зі смаком морозива” з чудовою дитячою літературою із відділу збереження і використання єдиного фонду ЦБС. В читальному залі були організовані найяскравіші локації „Читай зі смаком ванілі”, де найбільше збиралося читачок жіночої аудиторії і локація „Зі смаком женшеню”, для тих, хто шанобливо ставиться до свого здоров’я, користується різними методиками оздоровлення. 4 локації ми розмістили в коридорі бібліотеки: „Читай зі смаком меду та імбиру” із класичною літературою – під стендом „Літературна Хорольщина”; поетичні твори класиків та сучасних авторів з локації „Читай зі смаком сакури” розмістили на особливих підставках для книг; локації „Читай зі смаком тропічних фруктів” і „Читай зі смаком калини” у відповідних зонах бібліотеки – під книжково-ілюстративною вітриною „Туристичний калейдоскоп” та в етнографічно-краєзнавчому куточку бібліотеки.
Починаючи з 9 липня наші користувачі та відвідувачі подорожували бібліотекою самостійно чи в супроводі чергового бібліотекаря-гіда від однієї локації виставки до іншої; вибирали книги на свій смак і за вподобаннями; смакували цукерками біля локації „Читай зі смаком морозива”; отримували компліменти від бібліотеки у вигляді закладок із логотипами виставки; позували під час фото-сесій; дивувались біля локації „Читай зі смаком кориці”, де варилося імпровізоване чарівне зілля за чудодійним „Рецептом фантастичного твору”. Жінкам дуже сподобались локації „Читай зі смаком ванілі” та „Читай зі смаком женьшеню”, біля яких можна було не тільки вибрати книгу, а й приміряти різні модні аксесуари, взяти участь у дегустації чудових парфумів, приділити декілька хвилин для релаксації біля „живого пейзажу”. Слід зауважити, що книги з кожного розділу виставки просто розліталися по домівках наших читачів, адже вони викликали неабиякий інтерес і бібліотекарі кожного дня поповнювали локації новою літературою. Незмінними помічниками у бібліотекарів були Букварик та Еней – позаштатні коти-бібліотекарі. Скільки радості і задоволення отримують читачі від спілкування з ними.
У захваті від виставки були молоді мами і їх діти, бо можна було не лише підібрати книги за смаком і вподобанням, а й за відповідним віком, та посмакувати цукерками і поспостерігати за вправністю бібліотекаря під час майстер-класу з модульного орігамі. На базі відділу збереження і використання єдиного фонду було вирішено створити абонемент сімейного читання.
Виставка-інсталяція „Читай зі смаком” діє і зараз, хоча час нашої участі в проекті завершився. Книги з кожного розділу-локації не залишаються на довго без уваги, а радують користувачів і відвідувачів нашої бібліотеки своїм неповторним смаком літньої пори.

Кiлькiсть переглядiв: 209

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.