Семінар-бібліовояж „Бібліотеки і туризм: розвиваємо нові послуги”

Днями працівниками Централізованої бібліотечної системи Хорольщини був проведений виїзний семінар-бібліовояж, який проходив під назвою „Бібліотеки і туризм: розвиваємо нові послуги”. Семінар проходив у вигляді екскурсійної мандрівки кращими бібліотеками-філіями району та сільськими бібліотеками Покровськобагачанської об’єднаної сільської ради. Бібліотекарі розповідали про історію рідного краю, видатних людей села, презентували притаманні рідним селам етнографічні свята, нові форми роботи з користувачами та інформаційно-бібліографічні послуги. Третій екскурсійний бібліомаршрут по північно-західних селах Хорольського району розробила завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦБС Устименко Галина Миколаївна.
На початку семінару всіх щиро привітала в.о. начальника відділу культури і туризму Хорольської районної державної адміністрації Остапенко Марина Михайлівна, яка проінформувала бібліотечних працівників на тему „Бібліотеки Хорольщини, як складова туристичного простору”. Разом з бібліотечними працівниками взяла участь у семінарі і голова районної державної адміністрації Звірко Лариса Миколаївна та відвідала бібліотеки по запропонованому маршруту.
Завідуюча методично-бібліографічним відділом ЦБС Устименко Галина Миколаївна розповіла про участь у щорічному книжковому фестивалі „Місто і Книги”, що проходив у м. Мінськ, Також вона поділилась враженнями про відвідування Національної бібліотеки Білорусі, підготувавши для присутніх віртуальну подорож „Білоруський „Алмаз” в 140 тонн”.
Безпосереднє знайомство з історією рідного краю на семінарі розпочалося із екскурсії головними вулицям міста: Незалежності та Небесної Сотні під назвою: „Головні вулиці міста та їх пам’ятні місця”, яку підготувала і дуже цікаво провела екскурсовод Хорольського краєзнавчого музею Петльована Неля Георгіївна.
Далі учасники бібліотечного семінару вирушили у бібліовояж за межі Хоролу, відвідавши шість бібліотуристичних зупинок: Штомпелівську, Наталівську, Ковтунівську бібліотеки-філії та Покровськобагачанську, Тарасівську, Березняківську сільські бібліотеки, а ще – готельно-ресторанний комплекс „Мадридський двір”.
Працівники бібліотек-філій, що приймали колег-туристів, виступали в якості екскурсоводів по своїй місцевості. Майстер-клас по створенню виставок-інсталяцій „Сільська бібліотека: традиції, новації, майстерність” цікаво провела бібліотекар Штомпелівської бібліотеки-філії Синчук Оксана Борисівна, яка вже вдруге приймає колег у своїй бібліотеці. Бібліогостини „Місце зустрічі – БІБЛІОТЕКА” організувала для бібліотекарів Макобок Лариса Григорівна – бібліотекар Наталівської бібліотеки-філії, провівши для туристів екскурсію по бібліотеці. Бібліотекар Ковтунівської бібліотеки-філії Дешева Ніна Василівна розповіла про роль бібліотеки, як інформаційного центру, в розвитку готельно-ресторанного бізнесу місцевого регіону та організувала екскурсію до готельно-ресторанного комплексу „Мадридський двір”. Неабиякі враження отримали бібліотуристи від відвідин даного закладу, із задоволенням покуштували запашний чай з печивом та зробили фото на пам’ять.
А далі бібліотекарів зустрічали працівники культури Покровськобагачанської об’єднаної сільської громади на чолі з виконуючою обов’язки Покровськобагачанського сільського голови Усик Наталією Григорівною. Під час краєзнавчої подорожі „Що може зробити сільська бібліотека для розвитку краєзнавчого туризму?”, бібліотекарі відвідали маєток панів Малинок і Храм Покрови Пресвятої Богородиці у Покровській Багачці та зустрілися із місцевими поетесами Оленою Григорівною Ткаченко і Валентиною Олександрівною Деркач. Зустріч із ними організувала бібліотекар Покровськобагачанської сільської бібліотеки Тимченко Світлана Миколаївна, якій допомагали творчі колективи Покровськобагачанського сільського будинку культури на чолі з директором Анною Кириленко. Особливі враження присутні отримали від виступів хореографічного колективу „Мрія”, солісток Олени Тимченко, Дарії Половинки та Кривобок Наталії. Як привітна господиня, Світлана Тимченко на початку краєзнавчої подорожі запросила колег до бібліотеки і познайомила з цікавим та змістовним краєзнавчим матеріалом, зібраним протягом не одного року роботи у бібліотеці. Згодом до етнографічної вітальні „Стежками рідного краю” гостей запросила бібліотекар Тарасівської сільської бібліотеки Литвиненко Алла Володимирівна, познайомивши з виставкою робіт місцевої вишивальниці Сапи Марії Андріївни. Гості були вражені майстерністю, з якою майстриня вишивала килими, рушники, наволочки, картини, доріжки, серветки.
Під час останньої бібліозупинки туристи зустрілися з жителькою с. Березняки, поетесою Світланою Шульгою під час літературно-музичного калейдоскопу „Літературний зорепад Світлани Шульги”, організований сільським бібліотекарем Сацькою Ольгою Петрівною спільно з працівниками Березняківського будинку культури та учасниками художньої самодіяльності села. Ведучими літературного вечора були бібліотекар Ольга Сацька та художній керівник Березняківського сільського будинку культури Валентина Похвала. Із задоволенням бібліотечні працівники слухали пісні у виконанні сина поетеси Віталія Ганзенка, директора будинку культури Олександра Шульги, соліста Олексія Похвали, жіночого ансамблю „Водограй” та чудову поезію Світлани Шульги у виконанні Ніни Потерайло. Поезію-присвяту „Мамі з нагоди ювілею” прочитала її донька Ірина Ляшенко.
На високому рівні була організована зустріч із клубними та бібліотечними закладами Покровськобагачанської сільської ради спеціалістом І категорії в галузі культури Покровськобагачанської ОТГ Кириленком Миколою Володимировичем.
І на завершення бібліотечного вояжу під час книжкового ланчу „Читай. Подорожуй. Пізнавай” відбулося обговорення побаченого за день на тему: „Інновації в роботі бібліотек по розвитку туристичного краєзнавства”. Підсумок семінару підвела директор Хорольської централізованої бібліотечної системи Оксана Левіна, яка щиро подякувала бібліотечним і клубним працівникам Покровськобагачанської сільської ради, колегам-бібліотекарям Штомпелівської сільської ради та працівникам Хорольського районного краєзнавчого музею за участь у семінарі.

Кiлькiсть переглядiв: 344

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.