Літературне рандеву „Усе величне бачиться на відстані”

24 липня 2018 року бібліотечними працівниками центральної районної бібліотеки та Андріївської бібліотеки-філії було проведене літературне рандеву „Усе величне бачиться на відстані”, присвячене 85-ій річниці від дня народження самодіяльного поета Хорольщини Володимира Сімакова.
Захід був проведений для жителів села Андріївка. Ведучі Оксана Левіна та Світлана Сєннікова познайомили присутніх із життєвим та творчим шляхом нашого земляка, незабутнього в часі поета Хорольщини Володимира Давидовича Сімакова. Народився Володимир Давидович 22 липня 1933 року в Куйбишевській області та з 1978 року проживав на Хорольщині у селі В’язівок. До виходу на заслужений відпочинок поет працював у місцевому колгоспі. Про те, що Володимир Сімаков пише вірші багато хто з односельців навіть не здогадувався. Тематика його поезій різноманітна: про природу, кохання, життя, про людей, що живуть і працюють поряд. Ніколи Володимир Данилович не був байдужий до долі народу та подій, що відбувалися в рідній країні. Саме про все це вірші поета. Та найбільше творів він написав про війну, адже сам був дитиною війни. Його твори увійшли до збірок, що готувалися до видання у Хорольській центральній районній бібліотеці – „Літературна Хорольщини” (2008) і „Ми діти твої, Україно, і доля у нас одна!” (2017). Це стало своєрідним вшануванням пам’яті поета, серце якого перестало битися 20 жовтня 2008 року.
Протягом заходу звучали поетичні твори автора: „Твои глаза”, „Табір смерті”, „Солдатам”, „Десять років”, „Доля народу”, „О памяти солдатской”, „Я расписался на рейхстаге”, „Поет”, „Солдат” у виконанні жительки села Галини Дем’янової, завідуючої методично-бібліографічним відділом центральної районної бібліотеки Галини Устименко та ведучих свята. Музичні твори звучали у виконанні ансамблю „Берегиня” села Андріївка, Галини Жолубак та Ілони Силенко. Кавер-версію на поезії Володимира Сімакова виконав Сергій Гаркавенко, який до них написав музику. На завершення заходу пролунала поезія іще одного жителя села В’язівок Василя Сологуба, присвячена пам’яті Володимира Сімакова.
Бібліотекарем відділу використання Каріною Мурашко до заходу була підготовлена мультимедійна презентація, присвячена ювіляру, де експонувалися прижиттєві світлини автора та сторінки його творів.
Від жителів села зі словами подяки за збереження пам’яті про поета та популяризацію його творів звернувся до присутніх голова ради ветеранів Андріївської сільської ради Головко Іван Якович. На святі була присутня донька поета Вакуленко Тетяна Володимирівна, його внучки Марина і Альона, та правнуки Ігор і Андрійко.
В кінці літературного свята присутні ознайомилися з виставкою однієї книги: „Володимир Сімаков „Любовь моя земная”.

Кiлькiсть переглядiв: 37

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.