Вечір без війни «Завтра була війна»

В присмерку червневого сонця розпочався вечір без війни, на який працівники районної книгозбірні запросили своїх читачів. «77 років тому, зустрічаючи ранок нового дня, виходили випускники шкіл усієї країни на свій прощальний вальс зі школою. Та вже на світанку замість щасливої, звитяжної юності, випускників зустріла війна, яка закрутила їх у смертельному жорстокому вихорові», – такими словами розпочали вечір ведучі Оксана Левіна та Олена Радченко. Завдячуючи документальним джерелам про Другу світову війну, багатому довідковому матеріалу, що є в читальному залі бібліотеки, Оксаною Левіною був написаний сценарій, у якому знайшли відображення фактографічні дані про наші втрати під час воєнних дій, про хід військових операцій та життя мирних громадян у тилу ворога на території Полтавщини та Хорольського району. Під час заходу були згадані імена Героїв Радянського Союзу, якими пишається Хорольщина, лунали розповіді про учасників партизанського руху, був вшанований подвиг воїнів-визволителів, солдатських вдів, дітей війни. Глядачі мали змогу послухати пісні воєнних років та пісні сучасних українських композиторів, присвячені тим буремним подіям. Їх від душі виконали для глядачів співучі жіночі колективи «Берегиня» Територіального центру та «Криниченька», а також чудові солісти Любов Новак та Катерина Радзуль. Особливо натхненно пролунали пісні у виконанні соліста народного хору ветеранів війни і праці «Надвечір’я» Миколи Литовченка та керівника музичного мистецтва Міжрегіонального центру Олександра Рідкоборода. Своєму прадіду Герою Радянського Союзу Клепачу Прокопу Федоровичу та всім ветеранам Другої світової війни присвятила пісню вихованка дитячої музичної школи Даринка Терещенко.
Бібліотечні працівники Людмила Жиденко, Людмила Бурчак, Олена Сістук, Неля Бурчак, Олена Радченко, Світлана Сєннікова, Галина Устименко розповіли присутнім про наших земляків, нагороджених Золотою Зіркою Героя Радянського Союзу: Гриценка Михайла Іларіоновича, Клепача Прокопа Федоровича, Леуцького Миколу Панасовича, Посвіта Павла Якимовича, Чеха Григорія Андроновича, Третяка Івана Мусійовича, Шевельова Павла Федоровича та повних кавалерів ордена Слави Остапенка Петра Федоровича, Знайка Дмитра Івановича та Савченка Василя Федоровича.
Особливим символом вечора був образ випускного класу 1941 року та його класного керівника – учительки, з яким незрівнянно впоралася завідуюча методично-бібліографічним відділом Галина Устименко. Поезію військового кореспондента Костянтина Симонова «Жди меня» чудово прочитала Світлана Сєннікова. Неоціненними спогадами про своє дитинство у часи воєнного лихоліття поділився поет Олександр Заїка, який прочитав поезію-присвяту батькові, що не повернувся із війни. Поезію «Завтра була війна» спеціально до нашого вечора підготувала іще одна хорольська поетеса Катерина Мартюк. Як завжди, неперевершено розповідала свої поезії на військову тематику Таїсія Артюшенко. Трепетно лунала її розповідь про батька-фронтовика, що в 1941 році отримав поранення, та його особиста лірика, присвячена фронтовим побратимам і рідній Україні. До глибини душі сколихнула усіх поезія про солдатську вдову «Чоботи», яку написала Любов Новак.
Для присутніх була цікавою також розповідь про партизанський рух на Полтавщині, учасниками якого були наші земляки – родина Хохлових. Глядачі слухали у запису репортаж підготований Лубенським районним радіо, в якому своїми спогадами про батьків Миколу Васильовича та Галину Іванівну Хохлових поділилася наш відомий краєзнавець Ольга Кожевнікова.
На початку вечора до присутніх звернувся голова Громадської організації «Твій світ» Олександр Чепур, який презентував проект «Мобільна бібліотечна альтанка», ініціаторами створення якого стали вищезгадана громадська організація та центральна районна бібліотека. Цей проект дає змогу бібліотечним працівникам презентувати книгу на виїзних масових заходах, створити літній майданчик читального залу на подвір’ї бібліотеки.
В бібліотечній альтанці цього вечора експонувалися документальні довідники та художні книги про Другу світову війну. Також присутніх щиро привітали голова ради ветеранів Хорольського району Кражан Дмитро Андрійович, який навів деякі факти про трагедію нашого народу в 1941-1945 роках, та депутат міської ради Ящук Анатолій Федорович.
Для кращого сприйняття фактів, бібліотекар Каріна Мурашко підготувала слайд-презентацію про подвиг нашого народу у Другій світовій війні. Яскраво сяяли світлини наших героїв, вирізнялися на фоні екрану кадри військової кінохроніки, уривки із кінофільму українського кінорежисера Леоніда Бикова «В бій ідуть одні старики». Від баченого і почутого наверталися на очі сльози, адже біль Другої світової війни не згасає з роками. А ще того вечора особливу атмосферу створювали ластівки, які шугали у вечірньому небі, низько опускаючись до голів присутніх і кричали пронизливими голосами. Можливо їхню увагу привернули прекрасні пісні, а можливо через ластівок із неба нам передавали привіт душі загиблих героїв. А ми всі у неба просили лише одного – миру на Україні, і щоб кожен, прожитий нами вечір, був без війни.

Кiлькiсть переглядiв: 288

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.