Літературна візитка „Таємними лабіринтами історії разом з Валентином Посуховим”,

15 січня 2019 року працівниками Хорольської центральної районної бібліотеки була проведена літературна візитка „Таємними лабіринтами історії разом з Валентином Посуховим”, приурочена 80-й річниці від дня народження нашого земляка – полтавського журналіста та краєзнавця Валентина Посухова. Захід був проведений для учнів 9 класів Хорольської спеціалізованої школи № 1.
Ведучі літературної візитки Оксана Левіна та Ірина Редька познайомили присутніх з сторінками біографії нашого земляка, журналіста та краєзнавця Валентина Івановича Посухова, який народився 9 січня 1939 року в селі Покровська Багачка нинішнього Хорольського району. З 1946 року він проживав в Полтаві, де й здобував середню освіту. Згодом вступив на історико-географічний факультет Полтавського педагогічного інституту. Після його закінчення, молодий фахівець працював вчителем російської мови і літератури у Казахстан, де написав свої перші дописи в місцеву районку. Після служби у війську Посухов повернувся на Полтавщину.
Саме на Полтавщині розпочинається його активна журналістська кар’єра. Деякий час він працював у Диканьці, а потім у редакціях газети „Зоря Полтавщини” та Полтавського обласного радіо. Певний час був відповідальним секретарем Полтавської обласної організації журналістів, консультантом Будинку політосвіти, керівником робочої групи редколегії обласної книги пам’яті. А в 90-х Валентин Іванович став заступником редактора газети „Полтавський вісник”.
Протягом свого творчого журналістського життя В. Посухов списав стоси паперу, залишив чимало публікацій на сторінках різних газет Полтавщини та на шпальтах загальноукраїнських видань. Він є автором книг „Римов: продовження літопису”, „Що повідали назви полтавських річок”, „Сім трав біля семи криниць: пригорща полтавських легенд”, „Міражі золотого віку”, „Земля-берегиня. Полтавщиною підземними ходами”, „Земля скарбів”, „Сіверянські загадки”. За свій творчий краєзнавчий доробок член Полтавської спілки письменників Валентин Посухов був нагороджений преміями імені Самійла Величка та Леоніда Бразова.
Журналістський стаж краєзнавця становить більшу частину життя. У свої 80 років він не зраджує своєму покликанню, продовжує шукати теми для нових публікацій, котрі завжди будуть цікавими для читачів.
Під час заходу звучали легенди з історії Хорольщини, що увійшли в збірку легенд та переказів Валентина Посухов „Сім трав біля семи криниць” у виконанні бібліотечних працівників Олени Сістук, Світлани Сєннікової, Олени Радченко та Нелі Бурчак.
На закінчення літературної візитки присутні ознайомилися з переглядом літератури „Книжкові скарби його життя”.

Кiлькiсть переглядiв: 38

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.