Зустріч-презентація "Рідне слово моє – в нім озвуться віки”

З скарбів коштовних, які мають всі народи,
З усіх перлин, шліфованих в віках,
Най більшу цінність мають наші мови,
Окрилені і вільні, наче птах.

У них життя і древо свого роду,
У кожній мові мрія і любов,
Зелені трави й кришталеві води –
Яке ж бо гарне в нас співзвуччя мов!

І скільки є народів на планеті,
Заплетених в вінок барвистий рим,
На рідній мові пишуть всі поети,
Про рідний край, про батьківщину, дім.

І наша Україна – сад квітучий,
Де мовності розквітли на стеблі,
Народ єдиний, нація – могуча,
Що квітнуть на Тарасовій землі.

Саме такими словакми розпочалася зустріч-презентація до Міжнародного дня рідної мови та Міжнародного року корінних народів, що відбулася 22 лютого в центральній районній бібліотеці.

Кожен народ – це частинка прекрасної барвистої мозаїки, яка існує на нашій планеті. Кожна нація вносить у загальний розвиток людства щось своє, ми завжди збагачуємо один одного. Знаючи культуру іншої країни, ми стаємо духовно багатшими і кращими. Тож, на святі, що проходило в затишних стінах бібліотеки, ішла розповідь про людей різних національностей, етноси, які жили і збагачували своєю діяльністю саме нашу Хорольську землю та про сучасників, які вносять частинку своєї душі у розквіт Хорольщини сьогодні.
Ведучі, а ними були Оксана Левіна, Олена Радченко, Світлана Сєннікова, Неля Бурчак, Олена Сістук та Оксана Дем’яненко, розповідали про видатних представників інших народностей, що внесли неоціненний вклад в розвиток рідного краю. Глядачі – учні Хорольської спеціалізованої середньої школи № 3 почули цікаві розповіді про грузинський князівський рід Церетелі, чиї представники жили у ХVІІІ-XIX століттях у селі Андріївка; про грецько-італійський рід графів Капністів, що проживали у селі Ялосовецьке; про розвиток мануфактур на Хорольщині, яким ми завдячуємо єврейським родинам; про відкриття Хорольського краєзнавчого музею росіянином Володимиром Бірюковим; про внесок у розквіт нашого краю вихідців із Білорусі, Молдови, Польщі, Вірменії, Азербайджану та Казахстану.
Поряд із розповідями, глядачі мали змогу почути фрагменти пісень кожного народу, познайомитися із книгами провідних митців літературного слова, а також спостерігати на екрані відеопрезентацію, яку майстерно підготувала бібліотекар Каріна Мурашко.
Особливу атмосферу святу надавали музичні п’єси та етюди, які глядачам подарували вихованці класу гри на баяні (викладач Ірина Мельник) Хорольської дитячої музичної школи: Маргарита і Валентин Подленки, та Олександр Величко. У їхньому виконанні лунали українські народні інструментальні композиції, „Білоруська полька”, іспанська полька „Емілія”. Юні віртуози гри на баяні отримали шквал аплодисментів за свою майстерну гру і навіть вигуки „Браво!”.
Звичайно у Міжнародний день рідної мови лунали і поетичні рядочки та пісні нашого українського народу. Поетеса Людмила Семенівна Ревека, яка довгий час працювала заступником директора Хорольського агропромислового коледжу, подарувала учням свої поетичні рядочки у власному виконанні; учениця Хорольської гімназії Полінка Сістук заспівала пісню „Україна”, а от спеціальним гостем заходу був хорольский бард, автор-виконавець Микола Холоша. Микола Олексійович співав власні ліричні та жартівливі пісні, акомпануючи собі на гітарі. І, знову ж таки, на їх адресу лунав шквал оплесків.
Свято вийшло яскравим і радісним. Тож, як підсумок лунали слова: „В цій прекрасній когорті дорогоцінних народів, що населяють нашу Україну, нам хотілося б привітати усіх, хто своєю працею і щирістю збагатив її мову, культуру, залишив слід в історії, захищав її в горнилах Першої та Другої світових воєн. Ми – українці – багата гостинна нація, що має майже двохтисячолітнє коріння з часів Київської Русі. Але кожен народ, що населяє нашу землю, є справжньою коштовною перлинкою, яка у співзвуччі мов утворює величну райдугу України. І ми на рідній мові говоримо вам: „Дякую!”.

Розповідь про проведення зустрічі-презентації підготувала Оксана Левіна, фото Галини Устименко.

Кiлькiсть переглядiв: 70

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.