Свято музейної „Абетки” в дитячому садочку „Веселка”

Свято музейної „Абетки” в дитячому садочку „Веселка”Ні для кого не є секретом, що наші діти найрозумніші у світі, а ще вони найталановитіші і найвродливіші. А якщо говорити конкретно про діток із дитячого садочку „Веселка”, то вони іще й геніальні, активні, креативні і дуже допитливі. І от наприкінці березня до цих малят у гості завітали казкові персонажі: сорока Скрекотуха (Оксана Левіна), білочка Рудя (Ірина Редька) та лисичка Хвостя (Галина Устименко). Вони прийшли не просто так, а щоб розповісти про чудову нову книжечку „Абетка по Хорольському районному краєзнавчому музею”, яка вийшла у місті Полтава в кінці 2018 року і була підготовлена до друку працівниками Хорольської центральної районної бібліотеки. На початку зустрічі усіх привітала гостинна господиня – директор дитячого дошкільного закладу Алла Миколаївна Івахненко.
Але, звичайно, основне казкове дійство створили малята, які озвучували сторінки цієї пізнавальної дитячої книги. Першими вітали глядачів, а ними були учні початкових класів Хорольської спеціалізованої школи № 1, вихованці старшої групи садочку „Волошка”, за яких активно вболівала їх вихователь Лариса Василівна Волошин. Бурхливі оплески на адресу дітей лунали не лише від глядачів, а й від чудових гостей: начальника відділу освіти, молоді та спорту Потерайло Ірини Миколаївни та начальника відділу культури і туризму Ірини Анатоліївни Гунько, яка, до речі, є редактором і натхненником виходу „Абетки” у світ.
Згодом до казкових персонажів Сороки, Білочки та Лисички долучилися і весняні деревця із нашого ботанічного саду – Дубочок (Олена Радченко) та Липка (Світлана Сєннікова), які захотіли також із дітками вивчати літери „Абетки”. І в цьому їм допомагали вихованці групи „Живчики” на чолі з їх вихователем Хоменко Тетяною Валентинівною. На жаль, не обійшлося і без прикрощів: Лисичка Хвостя вирішила украсти веселих курчаток із групи „Полуничка” і цим ледь не зірвала захід. Добре, що за курчаток заступилася їх відповідальний вихователь Валентина Олександрівна Семенюта та інші казкові персонажі. Звичайно, лише навчаючи лисичку Хвостю доброму поводженню, вгамували її нехороший апетит. А навчали уму-розуму рудохвосту хитрунку вихованці старшої групи „Бджілка”, яких готувала до виступу вихователь Раїса Михайлівна Холоша.
Герої казки – учасники літературно-драматичного колективу „Зорецвіт”, що діє при районній бібліотеці – щиро дякували за вихід „Абетки” у світ художниці Вірі Шахматовій та вихованцям класу образотворчого мистецтва Хорольської дитячої музичної школи, адже вони виконали художнє оформлення книги. За неперевершений дизайн „Абетки” лунали подяки на адресу оператора комп’ютерного набору центральної районної бібліотеки Олександра Сизонова та упорядника збірки – завідуючої методично-бібліографічним відділом Галини Устименко. Велику допомогу у її видавництві зробили консультанти – директор Хорольського районного краєзнавчого музею Алла Кикоть, екскурсовод Неля Петльована та фотограф, який підготував світлини для видання, – науковий співробітник музею Олег Швидкий. А автором віршованих рядків „Абетки” є поетеса Оксана Левіна. А вийшла ця дитяча книга друком за підтримки відділу культури і туризму Хорольської районної державної адміністрації.
Сама презентація видання була наповнена радісним сміхом, музикою, танцями і, звичайно, чудовими піснями. На високому рівні із малятами підготували концертні номери музичні керівники дитячого садочку „Веселка” Ірина Вікторівна Мельник та Тетяна Олександрівна Величко. Для кращого розуміння та опанування виданням була показана яскрава медіа-презентація, до створення якої творчо підійшла бібліотекар Каріна Мурашко. А так, як презентація збірочки велика і клопітка робота, до неї долучилися і працівники відділу комплектування та обробки літератури районної бібліотеки Людмила Жиденко і Людмила Бурчак, які майстерно виготовили для дітей головні убори у вигляді літер.
В апогеї свята казкові герої запросили до вітального слова, як добрих чарівників, голову Хорольської районної ради Віру Анатоліївну Мартюк та виконуючого обов’язки голови Хорольської районної державної адміністрації Сергія Гавриловича Абрамова. Вони не лише привітали колективи, причетні до видавництва цієї дитячої книги, а як дійсно люди, на чиєму рахунку багато добрих справ, пригостили усіх малят садочку солодощами.
Тож, дорогі друзі, запрошуємо дітей початкових класів на знайомство із „Абеткою по Хорольському районному краєзнавчому музею” до районної дитячої бібліотеки для дітей та сільських бібліотек-філій Хорольщини, а також на екскурсії до нашого районного краєзнавчого музею. Саме у цих закладах культури можна пізнати світ краси, поринути в історію і зрозуміти загадкову душу наших пращурів. Чекаємо!

Абетка Абетка-1 Абетка-2 Абетка-3Абетка-4 Абетка-7 Абетка-10 Абетка-8 Абетка-9 Абетка-11 Абетка-4 Абетка-12 Абетка-6Абетка-12 Абетка-6

Кiлькiсть переглядiв: 187

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.