З нагоди святкування 75-ї річниці від Дня визволення України від нацистських загарбників

З нагоди святкування 75-ї річниці від Дня визволення України від нацистських загарбників у бібліотеках району для Хорольської громади проводилися заходи, організовувалися книжкові виставки та перегляди літератури.
Так Хорольська центральна районна бібліотека спільно з хором ветеранів війни та праці „Надвечір’я” та народним аматорським ансамблем пісні і музики „Світоч” районного будинку культури провели годину мужності „Ми шануєм героїв, полеглих у битвах, подвиг їх буде жити в віках” для учнів старших класів Хорольського ЗНЗ № 1 та годину пам’яті „Ми йшли до тебе, Перемого!” для жителів села Штомпелівка.
Ведучі заходів: Ірина Редька, Оксана Левіна, Світлана Сєннікова та Олена Радченко детально розповідали присутнім про події, що відбувалися під час окупації Хорольщини; про рух опору, який діяв на її території. Не оминули увагою і одну із найжахливіших сторінок окупації Хоролу, коли на його північній околиці, в урочищі Козачого Яру, есесівці знищили 460 людей єврейської національності. Ведучі обширно розповідали про концентраційний табір смерті „Хорольська яма”, що виник в роки Другої світової війни на окупованій території нашого району та про жителів Хорольщини, які врятували з нього чимало військовополонених; про визвольні бої, що велися на підступах до Хоролу; про битви, які стали вирішальними для визволення українських земель та навели вражаючі факти втрат, що понесла Україна в Другій світовій війні. Під час заходів були названі поіменно Герої Радянського Союзу – уродженців Хорольщини та прозвучали розповіді про їхні подвиги, що стали неоціненним вкладом у визволення нашого краю та України вцілому.;
Розповіді бібліотекарів супроводжувалися мультимедійною презентацією, створеною бібліотекарем Каріною Мурашко.
Під час заходів у виконанні хору ветеранів війни та праці „Надвечір’я” під керівництвом заслужених працівників культури України Анатолія Демента – диригента хору та Анатолія Темника – концертмейстера хорового колективу були виконані пісні на військову тематику. Надзвичайно проникливо прозвучали пісні у виконанні солістів хору Миколи Литовченка та Любові Новак. А бібліограф Ірина Редька декламувала поезію українських письменників, серед яких був і вірш нашого земляка В. Сімакова „Я расписался на Рейстаге”. На завершення заходів оптимістичним лейтмотивом звучала пісня „Україно, молитво моя!” у виконанні народного аматорського ансамблю пісні і музики „Світоч” (керівник ансамблю Володимир Олійник) районного будинку культури.
Не менш вражаючими були і година патріотизму „Слава визволителям України”, проведена для учнів 9-11 класів Ялосовецького опорного навчального закладу бібліотекарем Ялосовецької бібліотеки-філії Галиною Зінченко; День краєзнавства „Історія рідного краю”, організований бібліотекарем Мусіївської бібліотеки-філії Світланою Бурлакою та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 420

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.