Заняття Школи професійної майстерності „Бібліотека + користувач: формула успіху”

Підвищення свого професійного рівня для бібліотекарів – завдання не тільки обов’язкове та необхідне, але й цікаве.
Так, нещодавно, з метою формування позитивного іміджу сільської бібліотеки, популяризації цікавого бібліотечного досвіду, стимулювання інноваційної діяльності сільських бібліотекарів у районній бібліотеці відбулося заняття Школи професійної майстерності на тему: „Бібліотека + користувач: формула успіху”. Перед бібліотекарями з діловим досьє „Бібліотека як важливий елемент соціуму” виступила директор Хорольської ЦБС Оксана Левіна. Вона наголосила на тому, що час вимагає, щоб бібліотека розглядалася як найважливіший елемент соціокультурної сфери села, міста, регіону, як центр культури, освіти, дозвілля. І тому сільські бібліотеки району, за час свого існування, стали найважливішим елементом соціокультурної сфери села, центрами культури, єдиними закладами, що забезпечують конституційне право мешканців села на вільний доступ до інформації через надання у безкоштовне користування книг, періодики та необхідної читачам інформації. Перед бібліотекарями було поставлене завдання в оновленні форм і методів бібліотечної роботи та впровадженні їх в практику роботи бібліотек.
Про формування іміджу бібліотекаря і закладу, в якому він працює, постійне підтримання створеного іміджу на належному рівні, розповіла колегам завідуюча методично-бібліографічним відділом Галина Устименко під час бібліотренду „Формування іміджу сучасного бібліотекаря”. Про інновації в інформаційно-бібліографічному обслуговуванні користувачів бібліотеки під час бібліо-вітражу розповіла бібліограф Ірина Редька. Сільські бібліотекарі познайомилися з методикою складання таких форм інформаційної друкованої продукції, як: бібліографічні, ювілейні, інформаційні пам’ятки, бібліодайджести, бібліографічні закладки, прес-релізи, літературні етюди та інші.
Активно і завзято працювали бібліотекарі в командах під час міні-тренінгу „Книга і читач: як підняти престиж читання”, моделюючи бібліотеки різних типів і видів та беручи за основу одну з форм бібліотечної роботи: виставку, бібліотечний захід, інноваційні форми роботи. Так, на колективне обговорення були представлені моделі суперсучасної та етно-бібліотек. Час заняття пролетів швидко, а бібліотекарі роз’їхалися по селах, окрилені новими та цікавими ідеями.

Кiлькiсть переглядiв: 439

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.