Бібліомікс „Хай райдугою квітне земля моїх батьків”

Теплим жовтневим днем у бібліотеці Міжрегіонального центру зібралися на чергове засідання члени клубу „Гармонія”, що діє при Хорольській центральній районній бібліотеці.
Цього разу для присутніх бібліотекар Неля Бурчак та бібліограф Ірина Редька підготували і провели бібліомікс „Хай райдугою квітне земля моїх батьків”. Ведучі заходу запросили юнаків і дівчат у цікаву та захоплюючу подорож сторінками найновіших краєзнавчих книг, які надійшли останнім часом до фонду юнацького абонементу Хорольської ЦРБ.

Розпочався бібліомікс неймовірно гарними поетичними рядками про рідний край чудової місцевої поетеси Оксани Левіної:
Хорольщина – омріяна земля,
Край хліборобів, піснярів, поетів,
Колиска геніїв, талантів і добра,
І лебедів у сонячному злеті.

Хорольщина – мелодія пісень,
І вишиванок рук святих жіночих.
Звитяжці тут працюють день у день,
Які в людей хорольських гарні очі!

Ця поезія увійшла у збірку поетичного слова „Хороле рідний, батьківський мій краю, тебе, прекрасний, серцем величаю!”.
Про історії походження назви нашого міста, його топонімів слухачі дізналися із „Легенди про назву річки Хорол” ще однієї хорольської поетеси, вчителя за освітою Таїсії Артюшенко, яку майстерно прочитала член клубу Альона Гук.
Про книгу Андрія Козлова „Давній Хорол і його мешканці на візуальних джерелах”, яка нещодавно вийшла друком, розповіла Ірина Редька. Юнацтво здійснило цікаву подорож, знайомлячись з картами, планами, схемами, малюнками, листівками, світлинами і фотографіями різних років давнього Хоролу.
Неабиякий інтерес в учнів викликала розповідь про книгу журналіста-краєзнавця з Покровської Багачки Валентина Посухова „Земля – берегиня. Полтавщиною – підземними ходами”, в якій автор досліджує підземні ходи міста Хорол.
З сумом і болем слухали юнаки і дівчата про створення на Хорольщині концентраційних таборів смерті. Про цю сторінку жахливої історії Полтавщини описано в книзі нашого краєзнавця, вчителя історії Володимира Козлова „Хорольські табори смерті на Полтавщині (20 вересня 1941 – 8 вересня 1943 рр.)”.
Вірш юної поетеси Хорольщини Маргарити Федоренко „Юному захиснику Вітчизни” з почуттям гордості і великої вдячності воїнам, які захищають незалежність і суверенітет нашої рідної України, прочитала учениця Міжрегіонального центру Оля Бутурлін. Саме з таких поезій, що сповнені любові до Батьківщини, свого роду і родини, складається збірка патріотичної поезії митців слова Хорольщини „Ми діти твої, Україно, і доля у нас одна”.
Присутнє юнацтво також зацікавила книга Володимира Красовського та Андрія Козлова „Ботанічний сад у системі ландшафтної забудови міста Хорола”, адже майже кожен присутній особисто побував у Ботанічному саду, прогулюючись його доріжками та любуючись 100-літніми дубами. Автори книги описують історію створення саду, перспективи його розвитку, цікаво розповідають про екзотичні рослини, які вирощуються і вивчаються працівниками Ботанічного саду.
І на завершення бібліоміксу учні Міжрегіонального центру познайомилися із збіркою гумору місцевих поетів-гумористів „Сміху торбинка, перцю корзинка: гумор та сатира Хорольщини”. Одну з гуморесок Марії Ульянової „Невдаха”, що увійшла до збірки, прочитала Яна Гречіхіна.
З цікавою і різноманітною літературою познайомили працівники районної бібліотеки членів клубу за інтересами „Гармонія” та їхніх однолітків під час бібліоміксу „Хай райдугою квітне земля моїх батьків”, а до районної бібліотеки записалися нові читачі, які, надіємося, стануть активними читачами і членами молодіжного клубу „Гармонія”.

Кiлькiсть переглядiв: 376

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.