Презентація нового роману „Непманша” Раїси Плотникової в Хоролі.

Ось і відбулася зоряна зустріч із творчістю чудової письменниці з Лубен Раїси Плотникової та читачами Хорольської книгозбірні. Зустріч, яка пройшла під гаслом знайомства із новим романом письменниці „Непманша”.
Суботній день 1 лютого видався напрочуд гарним і не по-зимовому сонячним. Але не добрі примхи цьогорічної зими зворушили любителів романістики, а дійсно тепла атмосфера спілкування, яку нам подарувала Раїса Василівна.
Звісно, перш ніж розпочалася презентація нової книги, бібліотечні працівники трішки познайомили читачів із віхами біографії автора, прочитали кілька її поезій, які особливо припали до душі. Адже розпочинала майбутня романістка, як автор віршів, і путівку в життя їй дав легендарний письменник Володимир Малик. Саме він написав першу передмову до її віршів, які були надруковані у районному тижневику Лубенщини. І з того вікопомного 1979 року, з першої проби пера розпочалася впевнена хода Раїси Плотникової у велику літературу. Достатньо назвати два факти, щоб окреслити рівень письменниці. Перший – це те, що вона є членом спілки письменників України, а другий, що вона стала переможцем найпрестижнішого в Україні літературного конкурсу „Коронація слова” у номінації „Вибір видавця”. Цю нагороду вона отримала за роман „Реквієм для Рози” в 2016 році. До речі, цей твір був першою частиною дилогії, в якій так гарно описані Полтава, Лубни, Київ і події української революції. Роман „Непманша” є його продовженням і охоплює період 20-х років ХХ століття. Окрім цього, авторка є володаркою кількох міжнародних літературних премій, друкується в різноманітних всеукраїнських літературно-мистецьких виданнях та часописах, її твори не сходять зі сторінок обласної та районної преси.
Вперше на хорольській землі ми зустрілися із Раїсою Василівною на „Літературній толоці”, що проходила в селі Козубівка на території музею етнографічної збірки „Древо” в червні 2019 року. Ініціатором тодішньої зустрічі були організатори „Літературної толоки” Едуард Крутько та голова громадської організації „Ініціатива Хорольщини” Неля Даниленко. Пані Неля долучилася і до організації зустрічі у районній бібліотеці. І ми щиро тішимося з того факту, що перша презентація роману „Непманша” відбулася саме на нашій Хорольщині.
В якому ж аспекті відбулася зустріч, запитаєте ви. Презентацію книги проводила сама автор, виявивши неабиякий ораторський дар, і талант тримати аудиторію в напрузі. Вона повела своїх шанувальників сторінками книги, поділилася історичними фактами, які дали їй натхнення на написання книги і лягли в основу роману. Усі, хто слухав Раїсу Василівну, отримали непереборне бажання познайомитися із її літературними шедеврами, зануритися в красу її поетичних рим та розкрити таїну її романів. До речі, пані Раїса подарувала один із романів нашій бібліотеці. І тепер у нас вже є кілька її книг, а саме: „Реквієм для Рози”, „Непманша”, „Афганський кут” та „Обличчям до полум’я”. А для нашої гості пісенне вітання подарувала солістка районного будинку культури Валентина Олійник.
В кінці зустрічі щирі привітання нашій гості адресувала начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Ірина Гунько. Наші читачі також захоплено ділилися своїми враженнями від зустрічі. А я особисто від себе можу сказати: „Пані Раїсо, за Ваш письменницький талант, я аплодую Вам стоячи. І від імені усіх хорольчан щиро дякую за незабутню зустріч”.

Раїса Плотнікова

Кiлькiсть переглядiв: 113

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.