„Хотіла б я піснею стати”, літературний портрет до 150-річчя від дня народження Лесі Українки.

За вікном зима. Ось в таку пору в місті Звягелі 25 лютого народилася Лариса Петрівна Косач. Так в 1871 році у метричній книзі Новоград-Волинської Преображенської церкви з’явився запис про народження майбутнього світоча української літератури, геніальної поетеси, однієї із найвидатніших жінок в історії нашої держави Лесі Українки. Змалку, із дитячої читанки ми вивчаємо її вірші, захоплюємося її генієм та занурюємося в глибини її невмирущих творінь впродовж усього свого життя. Бо притягує людину творчість Лесі Українки, неначе магніт, вона заворожує, чарує.
25 лютого 2021 року у день 150-ї річниці від дня народження поетеси в Хорольській центральній публічній бібліотеці відбулося велике свято – літературний портрет „Хотіла б я піснею стати.” Воно пройшло у тісній співпраці бібліотеки, Хорольського базового будинку культури та Хорольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1. І вийшло воно на славу. Ведучі заходу, а ними були Оксана Левіна, Світлана Сєннікова, Олена Радченко та Олена Сістук повели присутніх сторінками біографії поетеси. Учні школи разом із педагогічним колективом підготували чудові матеріали, вивчили напам’ять поезії, а працівники будинку культури подарували пісні на слова Лесі Українки. А тепер про все докладніше.
Головне, що символізує творчість поета, це – його вірші, і їх у цей день лунало багато. Присутнім глядачам надзвичайно сподобалися поезії Лесі Українки, які прочитали учні школи. Маленька, тендітна Таня Діденко, яка навчається в 1-А класі дуже гарно прочитала поезію „Давня весна”. Юну панночку готувала до виступу учитель 1-А класу Данилейко Тетяна Миколаївна. Учні 4-А класу, підготовані учителем початкових класів Кузуб Любов’ю Степанівною, презентували глядачам фрагмент проекту „Леся Українка – поетична квітка України”. Кожен із діток читав уривки із творів авторки, де були згадані квіти, і вплітав їх в чудовий віночок пошани. І ідея створення вінка, і її втілення дуже сподобалися глядачам. Учень 2 класу Юра Мельничук добре прочитав вірш „Вишеньки-черешеньки” із дитячого репертуару письменниці. Схвальні оплески заслужила другокласниця Носова Дарія, яка прочитала присутнім вірш „Літо краснеє минуло”. Цих діток підготувала до виступу учитель початкових класів Ковбаса Людмила Андріївна. Також гарно прозвучала поезія „Стояла я і слухала весну” із вуст учениці 4-Б класу Владислави Зінченко. У вивченні цього твору дівчинці допомагала учитель початкових класів Шмега Оксана Олександрівна.
Слід сказати, що учнівський та педагогічний колективи школи дуже гарно підготувалися до свята, адже їхні роботи були направлені на Всеукраїнський конкурс „Змагаймося за нове життя”, присвячений 150-річчю поетеси. На дуже високому рівні ученицею 11 класу Оленою Бутко була підготована віртуальна екскурсія „Твоя зоря цвіте над рідним краєм”. В ній було проведене глибинне дослідження на тему „Леся Українка та Полтавщина”. Глядачам було цікаво спостерігати відео-мандрівку по засніженій сучасній Полтаві, вдивлятися в давні світлини місць, де проживала та творила письменниця. Керівник цїєї творчої роботи учитель української мови та літератури Шалун Людмила Олексіївна. Юні художники школи, учні 1-10-х класів підготували малюнки за творами Лесі Українки та представили їх у презентації „Мій шлях”. Керівниками цього проекту є учителі школи Ларіоненко Лілія Іванівна, Данилейко Ганна Андріївна, Данилейко Тетяна Миколаївна та Шалун Людмила Олексіївна. Глядачі мали змогу помилуватися на малюнки учениці 1-А класу Мусієнко Поліни, учня 3-А класу Бєлоусова Максима, учениці 5-Б класу Устименко Маргарити, панянок з 8-А класу Донець Анни та Радченко Ліани, а також представниць 10 класу – Антоненко Дарії та Сівовол Катерини. Всі учні отримали сертифікати учасника вищезгаданого Всеукраїнського конкурсу, результати якого будуть визначені у березні поточного року. Можливо, хтось із талановитих дітей Хорольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 стане переможцем цього творчого змагання.
Справжньої окрасою літературного портрету стали пісні у виконанні артистів з Хорольського базового будинку культури. Наша чудова солістка Валентина Олійник вразила присутніх виконанням пісні на слова Лесі Українки „Рання весна”. Не менш вишукано прозвучав її дует із Олею Бондаренко під час виконання пісні „Сік землі.” Іще один пісенний шедевр поетеси на слова вірша „Моя леліє” виконали Володимир Олійник та Ігор Мілевський. Слід також зауважити, що пісні виконувалися в супроводі музичних інструментів. Заслужений працівник культури України Анатолій Крутько акомпанував на баяні, Ігор Мілевський – на гітарі, Володимир Стойко – на контрабасі, заслужений працівник культури України Володимир Олійник – на сопілці. Із їх вуст також пролунали українські народні пісні, якими змалку милувалася майбутня поетеса.
Серед творів, які презентувалися того дня для глядачів, пролунала і поезія „До мого фортепіано”, яку чуттєво і вишукано прочитала бібліотекар Неля Бурчак. Але найбільше глядачам запам’ятався образ самої Лесі Українки, який майстерно втілила завідуюча методично-бібліографічним відділом бібліотеки Галина Устименко. Саме в цьому образі вона натхненно читала лист Лесі Українки до Сергія Мержинського. Все це дійство супроводжувала мультимедійна презентація, яку підготувала бібліотекар Каріна Мурашко. Вона провела кропітке дослідження в пошуках цікавого та змістовного матеріалу. Слід також зауважити, що свято відбулося за сценарною розробкою, яку підготувала завідуюча відділом обслуговування центральної публічної бібліотеки Світлани Сєннікова. Вона здійснила підбір фактографічного матеріалу до свята, написала сценарій загальносистемного заходу, за канвою якого подібні урочистості відбулися майже в усіх бібліотеках Хорольської централізованої бібліотечної системи.
В кінці заходу усіх присутніх теплими словами привітала радник Хорольського міського голови Галина Михайлівна Козлова, яка відзначила великий внесок видатної української поетеси в світову літературну спадщину, та подякувала колективам за плідну роботу.
Леся Українка прислужилася своєму народові огнистим словом, яке рвалося з глибини самого серця. Вона стільки зробила для розвитку рідної культури та мови, що була, є і залишається нашою національною гордістю.
Кiлькiсть переглядiв: 62

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.