„Книга в подарунок”, прем’єра книги

Що є книга для кожної людини? Одному – навчання, іншому – відпочинок. Але вона є невичерпним багатством для кожного. Через книгу діти пізнають світ, відвідують казкові королівства, подорожують різними країнами, здобувають знання. Юнацтво та молодь у книзі знаходять відповіді на численні свої запитання про себе, світ, що оточує, про свої почуття. Завдяки книзі вони поглиблюють свої знання та здобувають освіту. Дорослі у книзі знаходять відраду від своїх проблем, поринаючи у безмежний світ художнього слова.
І знову ж, книга – невичерпне джерело знань для кожного, в будь якому віці.
14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур, спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек. Нашій бібліотеці дарують книги постійно: наші читачі, активні відвідувачі бібліотеки, видавництва.
В цьому році до когорти дарувальників КНИГИ для бібліотеки долучився і наш добрий онлайн-друг – український літературознавець, доктор філологічних наук, професор кафедри русистики та східноєвропейських студій Університету Коменського у Братиславі (Словаччина) Фелікс Штейнбук. Для бібліотеки та її читачів він подарував свою нову книгу, присвячену творчості нашого найвідомішого земляка-сучасника, лауреата Малої Шевченківської премії, письменника Олеся Ульяненка – монографію „Під „Знаком Саваофа”, або „Там, де…” Ульяненко”, видану у 2020 році за фінансової підтримки Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці з Фонду Ксені Калмук.
Саме за цю книгу Фелікса Маратовича у грудні 2020 року було нагороджено високою та престижною відзнакою міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2021 рік! А героя цієї монографії – Олеся Ульяненка – нагороджено посмертно за видатний внесок в українську літературу.
І це ще не все, монографія „Під „Знаком Саваофа”, або „Там, де…” Ульяненко”, опинилася у шорт-листі Всеукраїнського рейтингу „Книга року”, потрапивши у номінацію „Хрестоматія”, куди входить літературознавство та критика, життєписи та художня класика; та ще в шорт-лист премії „Нонфікшн”!
А допоміг у пересилці монографії добрий друг бібліотеки – знаменитий кінорежисер Мирослав Слобошпицький, якому ми щиро вдячні та водночас вітаємо автора книги.
Шановний, Феліксе Маратовичу! Прийміть від колективу бібліотеки, наших користувачів та поціновувачів творчості Олеся Ульяненка найщиріші вітання з великими досягненнями і творчими успіхами! Шлемо Вам свою безмежну вдячність за таку цінну і гарну книгу „Під „Знаком Саваофа”, або „Там, де…” Ульяненко”! Творчої наснаги Вам і подальших перемог на літературному Парнасі!
Фелікс Штейнбук Фелікс Штейнбук1 Фелікс Штейнбук2
Кiлькiсть переглядiв: 93

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.