„Бібліотеки Хорольщини в умовах карантину”, семінар-практикум

У другій декаді березня бібліотекарі Хорольщини взяли участь у семінарі-практикумі на тему: „Бібліотеки Хорольщини в умовах карантину”. Під час семінару було розглянуто ряд питань, озвучені проблеми роботи під час карантинних обмежень та намічені шляхи на здолання труднощів і викликів, які стають перепоною якісного обслуговування користувачів бібліотек.

Перед бібліотекарями Хорольської громади виступила директор центральної публічної бібліотеки Оксана Левіна (Інформаційне повідомлення „Бібліотеки в період карантину: професійна мобільність та спроможність до змін”), яка проаналізувала роботу бібліотек в перший рік складних умов, пов’язаних з карантинними обмеженнями, розповівши про ряд успішних історій розвитку бібліотечної справи в окремих бібліотеках: Хвощівській, Єньківській, Костюківській, Наталівській, Покровськобагачанській бібліотеках-філіях. А також, наголосила і на негативних випадках, в яких бібліотекарі показують свою неспроможність оперативно діяти в складних умовах сьогодення. Як приклад, були названі Тарасівська, Єрківська та Староаврамівська бібліотеки-філії, в яких бібліотекарі не можуть переформатувати свою роботу в онлайновий та дистанційний режим обслуговування користувачів.

Завідуюча методично-бібліографічним відділом Галина Устименко (Бібліотечна мозаїка „Карантин – не перешкода для продуктивної роботи бібліотеки”, година методичних порад „Бібліотечний карантин: більше послуг та ресурсів онлайн”) охарактеризувала вже створені бібліотечні сторінки в соцмережі Facebook, проаналізувала їх оформлення та ведення бібліотекарями філій. Рекомендувала для тих, хто ще вагається і не впевнений у своїх силах, якнайшвидше створювати сторінки бібліотек та популяризувати онлайн читання і книгу своїм користувачам, розповідати про роботу бібліотек, про послуги, які надаються бібліотечними закладами культури, використовувати інноваційні форми, які можна використати в роботі онлай-простору бібліотеки. Серед найкращих і найцікавіших бібліотечних сторінок та груп були названі сторінки Хвощівської, Вергунівської, Покровськобагачанської, Єньківської, Вишняківської бібліотек-філій. Всі інші бібліотекарі працюють над оформленням, удосконаленням уже функціонуючих та створенням нових сторінок.

Олена Мурашкіна, завідуюча бібліотекою для дітей (Поради фахівця „Конкурс – одна з активних форм бібліотечної роботи з дітьми”) ознайомила колег з умовами та положеннями конкурсів, до участі в яких слід залучити користувачів-дітей та юнацтво громади.

А завершився семінар-практикум на емоційно піднесеній ноті – зустріччю бібліотекарів з талановитими поетом Володимиром Зіненком, композитором Анатолієм Крутьком та бардом Миколою Холошею. Разом з учасниками поетичної ліги „Романтики весняної доби” бібліотекарі поринули в чарівний світ ліричної поезії, чудової музики та іскрометного гумору.

Кiлькiсть переглядiв: 126

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.