Перегляд літератури „Замріяний світ заплав”.

Світ заплав

2 лютого за календарем – Всесвітній день водно-болотних угідь. Ця подія покликана привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь, для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 році був оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь.

Однією з головних умов приєднання до Рамсарської конвенції є створення хоча б одного Рамсарського угіддя на своїй території. До теперішнього часу до Рамсарської конвенції приєдналося 144 держави, а загальна кількість Рамсарських угідь перевищила 1400 із загальною площею 122 млн. га.
Всього в Україні Рамсарською конвенцією офіційно визнано 50 угідь. Востаннє відповідні сертифікати Україна отримувала у 2016-2017 роках для чотирьох водно-болотних угідь на Поліссі та двох на Дніпрі в Запорізькій області. 11 водно-болотних угідь (ВБУ) у 2011 році на території України теж отримали статус Рамсарських і тому визнані територіями міжнародного значення. Такий статус отримали такі угіддя: Атак-Боржавське, Долина нарцисів, Печера „Дружба”, Чорне багно, Урочище Озірний-Бребенескул (Закарпатська обл.), Бурштинське водосховище та ріка Дністер, витоки ріки Прут, витоки ріки Погорілець (Івано-Франківська обл.), Верхове болото „Надсяння” (Львівська обл.) та Лядова-Мурафа (Вінницька обл.). Наша країна безпосередньо несе відповідальність за збереження цих угідь у рамках глобальної угоди з охорони та збереження природних ресурсів.
Ряд водно-болотних угідь є перспективними для визнання Рамсарською конвенцією. До таких належать і Кременчу́цькі Пла́вні – регіональний ландшафтний парк в Україні. Розташований між двома (лівобережною і правобережною) частинами міста Кременчука Полтавської області. Охоплює акваторію, острови та прибережну смугу річки Дніпра в середньому Подніпров’ї. Територія регіонального ландшафтного парку включає природні комплекси: лісовий, лучний, водний та прибережно-водний. Площа Кременчуцьких Плавнів 5080 га. Створений парк у 2001 році.
На території парку зберігається різноманіття рослинного і тваринного світу, в тому числі рідкісні види (понад 50), які занесені до Світового Червоного списку, Європейського Червоного списку, Червоної книги України та Регіонального списку.
Про Всесвітній день водно-болотних угідь та про Рамсарські угіддя України ви можете дізнатися, відвідавши бібліотеку та познайомившись з книгами з перегляду літератури „Замріяний світ заплав”.
Кiлькiсть переглядiв: 80

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.