ОБГОВОРЕННЯ КНИГИ Є. БУТЕНКА "ОТАМАНИ ПОСУЛЛЯ"

3 лютого 2016 року в читальному залі Хорольської районної бібліотеки відбулася зустріч з громадськими активістами Хоролу, під час якої пройшло обговорення книги Євгена Бутенка „Отамани Посулля”. Автор цієї повісті народився у місті Севастополь, але більшу частину життя прожив у селі Очеретувате Семенівського району і працював Головою правління колгоспу „Дружба”, за що отримав високі державні нагороди. Багатьом читачам він відомий як письменник. Найбільш знаними серед читачів є його твори „В межиріччі Сули і Хоролу”, „Фортеця над Сулою”, „На бистрині віків”, яких на жаль поки що немає в книгозбірнях Хорольщини.

 Отамани=

Книга „Отамани Посулля” – перший твір автора, з яким матимуть змогу ознайомитися користувачі Хорольської ЦБС. З’явилася ця рідкісна книга в фонді районної бібліотеки завдяки справжнім поціновувачам історичної науки та краєзнавства, небайдужим людям, які дбають про розвиток літератури рідного краю – громадським активістам Хоролу. Фінансову допомогу у виданні книги для наших читачів надав приватний підприємець С.Білько. А подарували її для користувачів районної бібліотеки голова центру допомоги воїнам-учасникам АТО Олександр Стеценко, громадський активіст Хорольщини Євген Колодько, працівник дитячого садочку „Веселка” Анатолій Чередник, журналіст газети „Вісті Хорольщини” Віктор Ємець, керівник шахової секції СК „Колос” Анатолій Андрущенко, приватний підприємець Сергій Литвиненко, лікар-терапевт ЦРЛ Наталія Романенко.

обговорення книги


Гості бібліотеки розповіли про історію написання книги, в якій відображені події періоду 1918-1920 років на території Полтавщини, зокрема сіл Вереміївка Семенівського району та Мусїівка Хорольського району, а також міста Хорол. Головними героями повісті є отамани Панас Келеберда та Іван Нагірний, які брали активну участь у визвольній війні цього періоду і загинули, виборюючи незалежність нашої держави. Велику допомогу у створенні книги надав житель нашого міста І.П.Келеберда та мешканці села Мусіївка В.П.Шендрик та М.І.Бойко. Про історію походження та зміст книги надзвичайно цікаво розповів голова центру допомоги воїнам-учасникам АТО Олександр Іванович Стеценко.

обговорення книги-1

На заході лікар Наталія Григорівна Романенко подарувала 36 книг для бійців-учасників АТО, які зараз захищають нашу Батьківщину, тим самим долучившись до Всеукраїнської акції „Бібліотека українського воїна”. Також читачам бібліотеки вона презентувала збірник „Полтавці – поборники державної незалежності України” автора Віктора Ревегука, до якого увійшли 93біографічні нариси про борців за незалежність України та дані про 98воїнів, які загинули під час проведення антитерористичної операції на сході України, захищаючи свободу і територіальну цілісність своєї Батьківщини. Ця книга видана за кошти народного депутата України Юрія Бублика.

книгу-бібліотеці

Бібліотечні працівники разом з гостями також обговорили проблеми розвитку краєзнавчої та пошукової роботи в районі, перспективи видавничої справи з метою розвитку талановитих літераторів та популяризації письменницької творчості авторів Хорольщини.

обговорення книги-2

Колектив центральної районної бібліотеки висловлює щиру вдячність за надану читачам книгозбірні можливість познайомитися із книгою письменника-краєзнавця Євгена Бутенка „Отамани Посулля” громадським активістам Хорольщини і запрошує до цікавого читання любителів історичної краєзнавчої літератури.

книги-бібліотеці

Календар на 2015 рік виданий до 80-річчя утворення районної бібліотеки (1935) та 120-річчя відкриття першої публічної бібліотеки (1895) в м. Хорол

Календар-2015 до ювілею бібліотеки

Акція в бібліотеці "Лист українськиму солдату"

В Хорольській центральній районній бібліотеці 23 липня 2014 року розпочалася акція "Лист українському солдату". Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до доброї справи та підтримати бойовий дух наших українських захисників. До акції вже долучилися юні читачі Куторжанської сільської бібліотеки.

/Files/images/zahodi/b7f4fae14ebcb6576d6a2493d8b87731.gif

Лист юних читачів

Лист юних читачів-1

Акція „Всеукраїнської екологічної ліги”

18 жовтня 2013 року в Хорольській центральній районній бібліотеці відбулася визначна подія - представниками районного осередку „Всеукраїнської екологічної ліги” до бібліотеки були передані книги екологічного змісту.
Фонд книгозбірні поповнився цікавою і потрібною літературою, яка користуватиметься великим попитом серед читачів бібліотеки.
Слід зазначити, що це не перший такий подарунок від „Всеукраїнської екологічної ліги”. Подарована в минулому році література неодноразово допомагала учням та студентам у написанні рефератів та наукових робіт.
Працівники бібліотеки щиро вдячні „Всеукраїнській екологічній лізі” за підтримку та допомогу у поповненні фондів бібліотеки цінною та актуальною літературою.

Подарунок Еколіги

екологічна енциклопедія


Виставка робіт людей з обмеженими можливостями
"Повір у себе і в тебе повірять інші!"

21 рік тому Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета такого рішення цілком очевидна: люди з обмеженими фізичними можливостями повинні відчувати себе повноправними членами суспільства.

Близько 10% людей, що населяють планету Земля, інваліди. Цифра катастрофічна за своїми масштабами. І, треба визнати, що вона зростає з року в рік. Проблеми інвалідів в кожній державі схожі між собою. Вони стосуються не лише освіти, працевлаштування, але й головної сфери життя – спілкування. Люди з певними вадами ніяково почуваються в колі здорових, їм здається, що їх намагаються уникати, щоб не образити зайвим словом чи жестом.
У багатьох країнах світу в Міжнародний день інвалідів проходять спартакіади, в яких беруть участь люди з обмеженими фізичними можливостями. Вони демонструють не тільки фізичну силу, але і внутрішні резерви організму, намагаючись довести всьому світу, що можуть жити повноцінно, яскраво і насичено.
В Україні близько 3 мільйонів людей – інваліди. І вони потребують підвищеної уваги до себе. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації, спеціально оснащений транспорт – це все потрібно людині з особливими потребами. Та все ж головним є увага та розуміння, і не тільки 3 грудня, а постійно.
Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства. Вони змагаються з хворобою, з людською байдужістю, самотністю, змагаються з надзвичайною наполегливістю і досягають вершин.

Слайд-перегляд виставки інвалідів26 листопада 2013 року в приміщенні Хорольської центральної районної бібліотеки пройшло відкриття виставки творчих робіт людей з обмеженими фізичними можливостями „Повір у себе і в тебе повірять інші!”. Творчі роботи авторів – це можливість відчути себе повноцінними членами суспільства, дарувати людям радість, створювати прекрасні оригінальні шедеври. Творча реабілітація важлива для будь якої людини, яка потрапляє в складні життєві обставини, а особливо для людей з обмеженими фізичними можливостями. Тільки мистецтво у всіх його проявах здатне піднести особистість, вирвати її з тенет важкої реальності, наповнити сенсом буття.

Про авторів робіт – Євгена Кіндратовича Радька, фотохудожника, який був присутній на відкритті виставки, Тетяну Юріївну Синягівську (роботи, вишиті хрестиком), Олену Григорівну Лисенко (роботи, вишиті бісером), Аллу Володимирівну Стовбу (малюнки фарбами), Римму Анатоліївну Нікеліну (роботи, виконані в техніці орігамі) – розповіла завідувач відділенням соціально-побутової адаптації Хорольського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Людмила Михайлівна Бойко.

З відкриттям виставки, яка працюватиме до 6 грудня цього року, присутніх привітали заступник голови Хорольської районної державної адміністрації Штейнберг Ірина Олександрівна та начальник відділу культури, туризму та архівної справи райдержадміністрації Гунько Ірина Анатоліївна.

Кiлькiсть переглядiв: 1686

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.