Повернутися до звичайного режиму

Тарасівська сільська бібліотека

Голодомор 1932-1933 років: забуттю не підлягає

23 листопада по всій Україні пройшли дні жалоби за померлими у голодні 1932-1933 роки. Минуло 80 років від тієї страшної трагедії українського селянства, відходять у небуття живі свідки тих днів, але в українську історію 30-ті роки навічно вкарбувалися чорними сторінками, і живуть в памяті народу для науки та застороги майбутнім поколінням.

В Тарасівській сільській бібліотеці для учнів 5-9 класів та вчителів місцевої школи була проведена година пам’яті „Голодомор 1932-1933 років: забуттю не підлягає”.Литвиненко Алла, бібліотекар Тарасівської сільської бібліотеки

Бібліотекар розповіла дітям про те, як у мирний час, на найбільш родючій у світі землі, щохвилини обривалися мільйони людських життів. Особливо трагічною була доля селянських дітей, котрим випало відчути на собі страшний голод 30-х. Часто батьки будь-якою ціною везли їх до міста і залишали в установах, лікарнях, просто на вулиці, щоб тільки зберегти їм життя.
Загалом у 1932-1933 роках загинуло від 7 до 10 мільйонів осіб, бо ж до цього часу невідома точна кількість загиблих, невідомі їхні могили.
Працівниця СБК Гусак Наталія Миколаївна прочитала уривок з повісті Олеся Волі „Мор”, де зібрані самі вражаючі свідчення очевидців.

Діти із запаленими свічечками в руках хвилиною мовчання пом’янули всіх померлих в роки голодомору.
Годину пам’яті було проведено спільно з директором Тарасівського Будинку культури Зінченко Катериною Миколаївною.Тарасівська с/б захід Голодомор

Учасники заходу переглянули книги, статті з газет та спогади очевидців цієї трагедії людства, розміщені на книжковій виставці „Чорні жнива голодомору” та познайомилися з фотодокументами тих років, які проілюстрував художній керівник Тарасівського Будинку культури Усик Ігор Володимирович. Він же допоміг в організації музичного оформлення масового заходу.
Голодомор був однією з найбільших трагедій за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю проведення та наслідками для майбутніх поколінь, він не має аналогів в історії людства.

АЛЛА ЛИТВИНЕНКО, бібліотекар Тарасівської
сільської бібліотеки

Кiлькiсть переглядiв: 796

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.