Проводи Зими - зустріч Весни

Організатор:
Міська рада
Дата початку:
24.02
Дата завершення:
24.02
Час початку:
16:00
Час завершення:
23:00
Місце проведення заходу:
Центральна площа міста
Опис:

Проводи Зими – зустріч Весни.

З веселими піснями і запальними танцями проводжали сьогодні хорольчани і гості нашого міста її величність Зиму. Тож чекаємо тепер, щоб прекрасна Весна вступила нарешті в свої права, переборола останні подихи морозної суперниці і настав час її правління – довгоочікуваної пори року для плідної праці і нових звершень.

Ще древні слов’яни відзначали проводи зими та початок весни і весняного землеробства. В останню суботу зими, 24 лютого 2018 року, хорольці веселою і живою ватагою пригадали слов’янські традиції і у власній імпровізації створили народне гуляння. Дуже хочеться, щоб Хорол наслідував та продовжував традиції та звичаї українського народу, святково-обрядову тисячолітню культуру.

Ведучі

На початку святкового дійства центральна площа міста була не досить людною, таки восьмиградусний лютневий мороз підлякав містян. Однак, ближче до вечірніх сутінків, учасників дійства стало значно більше і атмосфера свята набрала значно жвавіших обертів. Найактивнішими були найменші мешканці Хорола, яких Весна повела у рухливі і веселі хороводи. Але й дружний колектив Громадської ради ветеранів при виконавчому комітеті міської ради не поступався своєю активністю.

хоровод зима і весна колектив2

У концертній програмі взяли участь творчий колектив Хорольського районного будинку культури, представники Хорольської центральної районної бібліотеки, гурт «Журавушка», талановиті представники народного аматорського мистецтва. В рамках організованого міською радою свята на гостей чекали також театралізована вистава, конкурси, вікторини, жарти, розваги, гарячі страви біля багаття.

колектив1 ведучі1 учасники частування

Обряд проводів зими і зустрічі зими не обійшовся без традиційного спалення солом’яного опудала. Горів він аж палахкотів і вітер розвіював із кіптявою всі негаразди, неприємності і проблеми. А натомість, як обіцяють народні легенди, у всіх тих, хто грівся біля цього палаючого опудала, цілий рік будуть супроводжувати щастя, душевна рівновага, успіхи і всілякі життєві гаразди.

опудало

Зустріли хорольці весну з гарним настроєм, добрими людьми, щирими побажаннями. Тож з нетерпінням будемо чекати сонячних і теплих днів, щоб приступити до виконання нових запланованих робіт у місті…