Бібліотечний форум у Києві
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек 24-25 вересня цього року в Києві в Національному спортивному комплексі „Олімпійський” відбувся третій ярмарок бібліотечних інновацій „Сучасна бібліотека: рухаймося вперед”. Основною темою ярмарку було віднайдення шляхів забезпечення стійкого розвитку бібліотечної галузі в Україні та подальшого впровадження нових послуг у бібліотечних закладах різного рівня.
Хорольську центральну районну бібліотеку на ярмарку представила автор цих рядків. Для участі у бібліотечному форумі необхідно було пройти конкурсний відбір, а саме: оформити заявку, в якій розповісти про свою бібліотеку та її інноваційні послуги.
Бібліотечний ярмарок проходив в урочистій святковій обстановці. В церемонії його відкриття взяли участь Міністр культури України Леонід Новохатько, Посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт, Президент Української бібліотечної асоціації Ірина Шевченко, Директор програми „Бібліоміст” Матей Новак.
Під час ярмарку бібліотечних інновацій було презентовано книгу рецептів успішних бібліотечних справ „Бібліотечна кухня: 32 рецепти від успішних сучасних бібліотек”. Представила це видання начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко. Вона наголосила на тому, що бібліотеки вже не розглядаються як прості пункти видачі книг, вони, без сумніву, є одним із найбільших надбань цивілізації. Без них неможливо уявити розвиток науки, освіти чи культури. Саме вони є інформаційною основою високорозвинутого демократичного суспільства.
Досвідом щодо стійкого розвитку бібліотечних інновацій поділилися гості із близького зарубіжжя: директор програми „Глобальні бібліотеки – Литва” Кестутіс Юшкевічіус, заступник директора Центру культурних інформаційних систем Латвії Сандра Озоліна, директор Фундації розвитку інформаційного суспільства Польщі Яцек Круліковський.
Учасники ярмарку взяли участь у тренінгах „Ефективне бюджетування”, „Орієнтація на клієнта”, „Налагодження партнерства з бізнесом”, „Зв’язки зі ЗМІ для бібліотеки”, „Послуги електронного урядування”, „Моніторинг та оцінка”, „Вхідний маркетинг”, „Бібліотека і громада”, „Важливість професійного розвитку для бібліотекарів”, ознайомились з досвідом роботи бібліотек Миколаєва „Бібліотека громадської дії”, під час проведення медіа-кафе зустрілися з представниками „5 каналу”, „Голосу України”, „Радіо Свободи”.
Учасники бібліотечного форуму вперше взяли участь у конкурсі „Супербібліотекар”, під час якого був визначений найбільш креативний, харизматичний, досвідчений фахівець-інноватор: лідер, здатний мислити стратегічно та вести за собою команду однодумців, надихати на нові проекти і звершення.
Кульмінацією ярмарку „Сучасна бібліотека: рухаємось вперед” стало вручення гран-прі конкурсу „Бібліокінофест”, нагородження переможців Марафону інноваційних бібліотечних ідей, конкурсу „Супербібліотекар” та конкурсу постерів. Хорольською районною бібліотекою був представлений постер (бібліоплакат) про видавничу діяльність бібліотеки.
З вітальними словами до переможців і всіх учасників ярмарку звернулися заступник Міністра культури України Балюрко В.С., голова Консультаційної ради програми „Бібліоміст” Пашкова В.С., та директор програми „Бібліоміст” Матей Новак.
Ярмарок бібліотечних інновацій – креативний, сучасний захід, організований на найвищому рівні. Він залишив незабутні враження у кожного з його учасників. А своїми враженнями на сайті поділилася завідуюча методично-бібліографічним відділом Галина Устименко.
Фоторепортаж про ярмарок бібліотечних інновацій
Результати конкурсу бібліотечних веб-сайтів від EDUkIT
З метою забезпечення доступу користувачів бібліотек району та громади нашого регіону до інформації про сучасні послуги бібліотек району, їх культурно-дозвіллєву діяльність, у серпні цього року під час проведення обласного тренінгу від програми „Бібліоміст” та соціально-освітньої ініціативи EDUKIT було створено офіційний веб-сайт Хорольської центральної районної бібліотеки http://khorol-crb.edu.poltava.ua/.
Веб-сайт Хорольської бібліотеки, як один із тих, що були створені з червня 2012 по вересень 2013, взяв участь у конкурсі бібліотечних веб-сайтів і зайняв ІІ призове місце.
Конкурс було проведено для заохочення активного використання бібліотеками новостворених онлайн-порталів для поширення інформації про сучасні бібліотечні послуги в мережі та залучення нових користувачів.
1 місце - Світлiвська сільська бібліотека, АР Крим
2 місце - Хорольська центральна районна бібліотека, Полтавська обл.
3 місце - Машівська центральна районна бібліотека, Полтавська обл.
Переможці у спеціальних номінаціях:
«Найкращий сайт бібліотеки для дітей» - бібліотека-філія №12 Централізованої бібліотечної системи для дітей м. Запоріжжя
"Найкраще використання мультимедійних матеріалів" - Чернігівська міська центральна бібліотека ім. М.М. Коцюбинського Чернігівської міської ЦБС
"Найкращий сайт бібліотечного проекту" - Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва ЦБС Комінтернівського району м. Харків
"Привабливий дизайн бібліотечного веб-сайту" - м. Татарбунари, Районна бібліотека, Одеська область.
І місце в обласному дитячому конкурсі рекламних постерів до улюбленої книги
З 24 березня по 15 вересня 2014 року в районі проходив І відбірковий тур обласного дитячого конкурсу рекламних постерів (плакатів) до улюблених книг.
В конкурсі взяло участь 39 користувачів-дітей з 31сільської бібліотеки та Хорольської районної бібліотеки для дітей. Конкурсантами було подано 40 робіт. В читальному залі Хорольської центральної районної бібліотеки була організована виставка-сушка робіт юних читачів „Моя улюблена книга”. Для участі в другому турі обласного конкурсу було відібрано 10 кращих постерів.
За наказом управління культури Полтавської обласної державної адміністрації від 28.10.2014 №322 читачку Ковтунівської сільської бібліотеки Ковтун Ірину, авторку постеру „Зроби свій вибір, прочитай!” по книзі УолтаДіснея „Білосніжка та семеро гномів” нагороджено Дипломом І ступеня та цінним подарунком.
Коментарi