Сьогодення бібліотеки
Сьогодні інформаційні потреби жителів Хорольського району забезпечують 35 масових бібліотек: центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та 33 сільські бібліотеки, об’єднані в районну бібліотечну систему.
Центральна районна бібліотека має 4 відділи: відділ обслуговування, методично-бібліографічний відділ, відділ комплектування та обробки літератури, відділ використання та збереження книжкового фонду. До послуг користувачів 70,02 тисяч бібліотечних документів, якими вони можуть скористатися на абонементі дорослого читача, в читальному залі та юнацькому абонементі.
В центральній районній бібліотеці зібраний багатий краєзнавчий матеріал про місто Хорол та Хорольський район. Тут працює центр регіональної інформації, який постійно поповнюється краєзнавчими матеріалами. Бібліотека обслуговує 3000 читачів – жителів міста та району. В районній бібліотеці працює широкий актив читачів та громадськості міста, який разом з молодим колективом бібліотеки об’єднує навколо місцевого храму книг творчих людей району, організовує цікаві та змістовні масові заходи. В 2000 році центральною районною бібліотекою було започатковане районне літературно-музичне свято „Поетична весна Хорольщини”, яке традиційно проводиться в травні кожного року до Дня слов’янської писемності і культури.
Для широкої популяризації творчості самодіяльних місцевих поетів районна бібліотека підготувала і видала ряд поетичних збірок: „Літературна Хорольщина” (2008), „Клубочок” (2009), Григорія Ведмеденка „Вічності мить”, „Ознака епохи”, „Кожному своє”, Любові Борової „Через віки”, Івана Кочури „Причастя світлом і добром”, Ганни Погромкової „Сонеты пишет моя грусть”, Ольги Устименко „Наодинці із собою” та інші.
Районна державна адміністрація та районна рада щороку виділяють центральній районній бібліотеці та районній бібліотеці для дітей достатню кількість коштів з місцевого бюджету для поповнення книжкових фондів новою актуальною літературою та для підписки періодичних видань.
До послуг користувачів міських бібліотек 4 комп’ютери з виходом в мережу Інтернет, що поліпшує якість обслуговування школярів, студентів та дорослого населення міста. Поряд з традиційними послугами бібліотека надає читачам широкий спектр інноваційних послуг, що сприяє додатковому поповненню книжкових фондів та поліпшує фінансовий стан бібліотеки.
Центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей є не тільки головними інформаційними центрами для жителів району, але і центрами культурного дозвілля. В бібліотеках для жителів міста постійно організовуються зустрічі з членами Національної Спілки письменників України, знаменитими людьми Хорольщини, проводяться цікаві та змістовні масові заходи: вечори-портрети, тематичні вечори, літературно-музичні свята, години пам’яті, години цікавих повідомлень, години спілкування, години поезії, дитячі ранки, літературні конкурси та вікторини, усні журнали, презентації книг, майстер-класи, уроки доброти та народознавства. Щороку центральна районна та районна бібліотека для дітей проводять до 40 великих масових заходів по популяризації книг та бібліотек.
Установчі документи
Коментарi