У районі продовжує діяти загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України „Я МАЮ ПРАВО!”.

З метою підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті продовжує діяти загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України „Я МАЮ ПРАВО!”.

Реалізація проекту в Хорольському районі проходить шляхом об’єднання зусиль відділу „Хорольського бюро правової допомоги” Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Хорольської централізованої бібліотечної системи.
В рамках проекту проводиться інформування громадян та надання практичних рекомендацій щодо захисту прав за найбільш актуальними напрямами. В даній публікації ви дізнаєтеся про купівлю товарів в інтернет-магазинах.

Пам’ятка для споживача, який має намір скористатися послугами інтернет - магазину

Права споживача при купівлі товару через інтернет - магазин регулюються статтею 13 Закону України «Про захист прав споживачів».
Закон визначає обсяг інформації, який обов’язково має бути доведений споживачу до моменту замовлення товару.
Перед покупкою товару в інтернет - магазині необхідно звернути увагу на наявність на сайті такої інформації:
- найменування продавця, його місцезнаходження, порядок прийняття претензій;
- основні характеристики продукції;
- ціну включаючи плату за доставку та умови оплати;
- гарантійні зобов’язання;
- інші умови поставки;
- порядок розірвання договору.
Як показує практика, споживач, придбаваючи товар через інтернет - магазин, у багатьох випадках не може реалізувати свої права, передбачені Законом України «Про захист прав споживачів», у першу чергу у зв’язку із неможливістю встановити найменування продавця та його місцезнаходження. Інша інформація, окрім адреси електронної пошти та номеру мобільного телефону, на сайті інтернет - магазину не вказується, що фактично робить споживача безправним при придбанні неякісного товару.
Слід зазначити, що законодавством України під найменуванням юридичної особи розуміється його організаційно-правова форма та назва. Наприклад, ТОВ «ААА», ПП «ББББ», ПрАТ «ВВВ», тощо.
Для фізичної особи-підприємця – це прізвище, ім’я та по батькові.
Аж ніяк не може бути найменуванням продавця назва інтернет - магазину (сайту/домену).
Крім того, у більшості випадків продавці не є власниками цих магазинів. І навіть більше, через один інтернет - магазин реалізовувати товар можуть декілька десятків продавців.
Стосовно місцезнаходження продавця слід мати на увазі, що адреси, які вказуються у накладних, згідно з якими споживач отримує замовлений товар, це зазвичай адреси, за якими розташовуються поштові відділення або відділення підприємства, що надає послуги з доставки відправлення.
Також слід зазначити, що в разі покупки товару через інтернет - магазин споживач не має можливості безпосередньо ознайомитися з товаром, а орієнтується тільки на зображення товару, його текстовий або ж словесний опис.
Користуючись таким становищем, недобросовісні продавці можуть реалізувати неякісний, фальсифікований або контрабандний товар, або взагалі після отримання коштів можуть: не надіслати товар; надіслати товар, який споживач не замовляв; надіслати товар, технічні характеристики якого не відповідають заявленим на сайті.
Окремо необхідно зазначити, що відсутність інформації про найменування та місцезнаходження продавця унеможливлює проведення перевірок з боку Держпродспоживслужби за скаргами споживачів. Дана служба не має повноважень на проведення розшукових дій.
Щоб убезпечити себе від невдалої покупки в інтернет - магазині, зберегти кошти та нерви, споживачам варто звертати увагу на наявність на сайті інформації, передбаченої статтею 13 Закону України «Про захист прав споживачів», зокрема найменування та місцезнаходження продавця. У разі їх відсутності варто взагалі відмовитися від придбання товару в інтернет - магазині.
Але якщо інформацію надано у повному обсязі – бажаємо Вам вдалої покупки!
Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Хорольського бюро правової допомоги за адресою: м. Хорол, вул. Незалежності, 78а, або за тел. (05362) 33 – 2 – 20.

Кiлькiсть переглядiв: 41

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.